Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vagdosom magam. Mit csináljak?

Vagdosom magam. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pár hete elkezdtem vagdosni magam, zsebkéssel. És hidjétek el, megvan az okom rá, hogy miért bántom magam. Eddig 4 vágás (inkább csak karcolás) van a karomon, de érzem, hogy nem ezek voltak az utolsók. Szeretnék segítséget kérni, de nem tudom hogy kitől. A 2 legjobb barátnőmben nem bízok meg annyira, hogy ezt elmondjam nekik. Viszont van 2 srác (évfolyamtársaim) akikben nagyjából megbízok, jobban mint a barátnőimben. Szerintetek nekik elmondjam?



#vagdosás #Vagdosom magam
2022. nov. 8. 20:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%
Mindenképp!
2022. nov. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem ne mondd el olyanoknak, akik visszamondhatjak és visszaelhetnek vele.


Szülő, nagyszülő nincs?


És az okát kell megszuntetni, mert ha csak elnyomod magadban, attól nem oldódik meg.


Hany éves vagy?

2022. nov. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%

Sztem felnőttel beszélj erről, aki szakember és odafigyel arra amit mondasz neki, vagyis pszichológust vagy tanácsadót.

Nem vagyok meggyőzve arról, hogy iskolatársaid jó útmutatást adnának, de az mindenképpen jó, hogy van bizalmi kapcsolatod velük.

2022. nov. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
34%
Ha bennük bízol, mondd meg nekik. Hátha tudnak segíteni.
2022. nov. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
94%
Neked szakorvosi segítség kell. Még időben vagy.
2022. nov. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
78%
Semmiképpen ne korodbelivel beszélj. Elég egy összekapás, és kibeszélnek, ellened fordítják. Mindenképpen felnőttől kérj segítséget.
2022. nov. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
47%

6-os szerintem te se voltál igazán beteg és sose volt semmi bajod!


Vélhetöen max 16 éves a kérdező neki most a legfőbb baja az iskolai teljesítés elvárások, szekálasok. Otthon is lehet baj.

Anno nekem annyira xar volt a helyzetem h napokig éheztem,senkit nem érdekel nem is akart segíteni jartam az utcát gyümölcsfákat keresve begyógyszereztem magam dehát már hozzá szokott a szerveuetem valszeg te 25 mg sanvaltó + 3 üveg tiszta bortóp feldobtad volna a talpad. Isten ments az ilyenektől mint te!

2022. nov. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
86%
Ne tedd
2022. nov. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 qkker1 ***** válasza:
22%

"6-os szerintem te se voltál igazán beteg és sose volt semmi bajod!"


50 évesen lebénult az egyik lábam, új szakmát kellett tanulnom.


Ez elég?

2022. nov. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
39%
Ez általában trauma miatt van.Személyes példa: Mindkét macskám (akik az életem voltak),fél éven belül meghalt.A második macska után bottal vettem magam.A falat ütöttem tenyérrel.Feszültség levezetése.Vezeklés.Megoldást sajnos nem tudok.Anyám is beteg.Régen optimista voltam.Annyit tudok talán tanácsolni,hogy ha bántod magad,akkor inkább a kiképzés,mint nálam.Fekvőtámasz,gyaloglás,ütések adása és elviselése.Így fejlődsz,de a feszültségét is levezeted
2022. nov. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!