Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Ha folyton,...

Farkas1234 kérdése:

Mit csináljak? Ha folyton, sirok, nem alszok, rosszul teljesítek az iskolában, vágdosom magam, tudom ez hülyeség meg minden, de nincs egészen minden oké velem, szüleimnem alig merem ezt elmondani mert mar rajta kaptak egy vagdosáson?

Figyelt kérdés
Segítsetek vagy legalább adjatok tanácsot
2014. okt. 10. 21:26
 1/7 anonim ***** válasza:
30%
hát, mondjuk ne csináld
2014. okt. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Úgy látom, hogy nagyon rossz a kapcsolatod a szüleiddel. Mostantól ajánld fel nekik többször a segítségedet, és végezz jó munkát. Ezzel sokat javíthatsz a kapcsolatotokon. Utána már jobban meg fognak hallgatni, mert lehet, hogy most még külön meg fognak büntetni amiatt, hogy egyre romlanak a jegyeid, pedig nem erre lenne most szükséged. Esetleg kérdezd meg őket, hogy nem aggódnak-e érted.
2014. okt. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Beszélgess valakivel. Lehet ez egy barát, vagy a szüleid. Butaság félned beszélni erről velük, hiszen ha a szüleiddel nem vagy őszinte, kivel? Anyukád az, aki világra hozott. Ők azok, akik felneveltek, gondoskodtak rólad. Beszélj velük őszintén. Ülj le velük, vagy egyikükkel, és mondd el, mi nyomja a szíved. Lehet, hogy jót tenne, ha pszichológushoz mennél. A vagdosást pedig azonnal hagyd abba! Hiszen egyrészt nyoma maradhat, és bármennyire is boldog lennél később, a karodra nézve rögtön ez az időszak jutna eszedbe. Másrészt annyi jó dolog van, nem kell szomorkodnod! Keresd a pozitívumokat, nézd a dolgok jó oldalát! Örülj, hogy látsz, hiszen nem vagy vak. Látod a színeket, a szeretteidet. Örülj, mert ettél egy jót. Az ilyen apró dolgokra is figyelj! Esetleg kezdd el a #100HappyDays-t, elvileg az is segít, bár én ezt nem annyira hiszem, de sokan állítják, hogy jót tett az életszemléletüknek. Ha még nem tetted, kezdd el használni a tumblr-t. Jó hely, hogy levezesd a feszültséget. Bár lehet nem tenne jót, hogy szomorú posztokat olvasgass, de ki tudja. A vagdosás ellen azt ajánlom, hogy keress valami mást, amivel elfoglalod magad és leköti a figyelmed. Lehet ez bármi. Rajzolj, sportolj, olvass, nézz filmeket, vagy bármi! Az iskola teljesítményed csak tőled függ. Próbálj javítani, erre nincs más mód. Alvás...talán hallgass valami zenét, én a lassabbakra mindig elálmosodom. Vagy nézz tévét, én azon szeretek elaludni. De ha ezek nem segítenek, és tényleg komoly, esetleg fordulj szakemberhez. Boldogabbnak kéne lenned. Tűzz ki magad elé kis célokat, majd egyre nagyobbakat. Nem kell ennek eget rengető dolognak lennie, egyszerűen csak legyen az, hogy "ezt a dolgozatot megírom ötösre" vagy bármi apróság. A vagdosás abbahagyásához is csak akaraterő kell. Döntsd el, hogy mostantól márpedig nem vagdosod magad, és tartsd magad ehhez! Tűzz ki jutalmakat, pl. "Ha 1 hétig nem vágom magam, veszek egy új ruhát/könyvet stb." Lehet hülyén hangzik, de talán segít.


Őszintén remélem, hogy tudtam segíteni, remélem idővel minden rendbe jön! Hidd el, elég erős vagy, hogy változtass:)

2014. okt. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
magamra ismertem a leirásodban ,de én márt nem vágom magam rájöttem ostoba baromság és csak magamat csunyitom
2014. okt. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a kommenteket :)
2014. okt. 12. 21:56
 6/7 anonim válasza:
Ugyan ez van velem.. Elvileg ez a depresszio sulyos jelei meg minden... En is vagdosom magam.. De mar nem azert mert meg akarok halni vagy figyelemfelkeltes miatt... Hanem a rengeteg kover csunya senki nem szeret senki beszolasok miatt teszem.. Neha meg rutinbol 896szor kezdtem mar el vagdosni magam.. Szinte mindennap megteszem.. Van hogy egy nap 2-3 szor is... En nem merek szolni a szuleimnek mert felek a reakciojuktol.... A kezemet nem vagdosom csak nagyon ritkan (1-3szer tettem meg) inkabb a hasamat a labom a bokam es combomat.. Sokan elitelnek miatta pedig csak segitseget szeretnek.
2014. okt. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a komikat :l :)
2014. okt. 15. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!