Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Már odáig süllyedtem hogy...

Már odáig süllyedtem hogy vagdosom magam, mit csináljak? (többi lent)

Figyelt kérdés

(anyukám (aki elvált) összejött egy férfival és idén vele meg a fiaival összeköltözünk és sulit kellett valtanom (egy-két hét és megyünk a házba) de már váltottam iskolát korábban is mert az egész osztályom utált és piszkáltak és minden nap sírva aludtam el)


Senki sem veszi észre hogy szenvedek, nem érdeklek senkit.

Szomorú vagyok egyfolytában, folyton magam hibaztatom, büntetem magam, nem érdekel senki és semmi, a barátaimat elvesztettem, utálom magam, elégedetlen vagyok mindennel, fojton fáradt vagyok, úgy érzem ki néznek, (osztályból és minden társaságból) egyedül érzem magam, nagyon, új iskolát kezdtem a költözés miatt és egyenesen utálom, nem érdekel a jövőm, elvesztettem az életkedvem, nem számíthatok senkire. A téliszünetben (mostaniban) kb. minden nap a szobámban gubbasztottam lehúzott redőnyökkel, sötétben, egyedül, fejemen a fejhallgatóval mert csak a zene foglal le. Semmilyen munkát nem vagyok képes ellátni, elvesztettem az érdeklődésem minden iránt.

És most...elkezdtem vagdosni magam. Tudom nem lesz jobb tőle de mégis olyan jó érzés volt. Nem akarom hogy anyáék meglássák a hegeket ezért a bokámon a csont mellett csináltam hogy a zokni elfedje. Úgy érzem ha anyáék rájönnek csalódnának bennem és nem értenének meg ha elmondanám nekik, kamaszkori problémának állítanák be. Az iskola pszichológussal érdemes lenne beszélnem? De mit mondjak neki? Miért van mindez? Depressziós lennék?



2016. jan. 3. 01:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
igen egy pszichológussal beszéld meg a dolgaidat
2016. jan. 3. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Fordulj iskolapszichológushoz sürgősen! Nem szégyen, szükséged van egy szakemberre, akivel megbeszélheted ezeket.
2016. jan. 3. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
26%

Inkább maszturbálj ha le akarod vezetni a feszkót!

Talán attól nem lesznek fekélyeid, ha alaposan kezet mosol előtte!

2016. jan. 3. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenképp kérj segítséget, ezt ne halogasd. Ne vagdosd magad, mert nem normális, hanem inkább mással próbáld meg levezetni a frusztrációt, a feszültséget.

Sporttal. Menj el futni, vagy bicózni, ha kell, társaságban, mégha nem is tetszik eleinte az ötlet. Minél gyakrabban, akár kétnaponta.

Szedj vitaminokat.

Valamint sose felejtsd el, hogy az élet nem ideális, és baromira semmit se jelent, ha senkit nem érdekelsz, mert nem törvényszerű, hogy azok az emberek vannak már korán körülötted, akik hozzád hasonlóak. Fel a fejjel, komolyan!

És igen, kérj segítséged, a vagdosást meg marha gyorsan felejtsd el. De a szakembernek azért mondd el! :)

2016. jan. 3. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2016. jan. 3. 03:49
 6/10 anonim válasza:
Látszik az írásodból hogy egy értelmes lány vagy, akit a körülmények tettek tönkre. Ne aggódj, semmi sincs veszve, első lépésként a sulipszichológussal beszélj, remélhetőleg jó szakember, de ha nem is, a semminél több.
2016. jan. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Apukadhoz nem tudsz elköltözni?

Ő biztosan szeretne téged. Foglalkozna veled.

2016. jan. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló sajnos nem tudok ugyanis apukám mellett elzüllenék. Köszönöm a tanácsokat mindenkinek!
2016. jan. 4. 02:56
 9/10 anonim válasza:

A lényeg hogy erősnek kell lenned és keress fel egy szakembert,mert tuti hogy depis vagy!!!A vagdosást meg próbáld hanyagolni mert nagyon hamar rá lehet szokni ugyanis ez egy drog amit a szervezet termel ami jó érzést generál:Endorfin

Én is kezelés alatt állok: családon belűli erőszak évente költözés így lett egy csodás borderline személyiségzavarom.

Neked ne legyenek ilyen problémáid keress egy dokit és kitartás!

21F

2016. febr. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igazuk van. De amit mindeképp tegyél meg, amíg le nem tudod magad állítani, hogy betadine-t veszel, vagy fújós sebfertőtlenítőt, és nagyon ügyelj hogy minden steril legyen. nyílt sebbel zokni semmi ne érintkezzen steril gépezen mull lapon kívül, ha kisebb a vágás, sebtapasszal csak, mert elfertőződhet, és nekem pl ezer vágás után kupakkal horzsoltam a karom, és 3 hónap alatt gyógyult be a már elfertőződött gennyes napi 4-szer átkötözött szakemberek általi seb, rgo nem 100%-os a fertőtlenítés sem, de amíg nem bírod abbahagyni, legalább erre figyelj oda!!!!
2016. ápr. 23. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!