Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Korábbi háziorvost külföldről...

Korábbi háziorvost külföldről hogy lehet elérni? (lent)

Figyelt kérdés

Már egy ideje idekint élek, személyesen nem tudok bemenni.

A honlapon megtaláltam a számukat, de már többször hívtam rendelési időben és sosem veszik fel.


Sajnos nem tudok kit megkérni, hogy menjen be személyesen, mert nincs olyan rokon stb aki ott élne.


Van rá lehetőség, hogy ilyenkor valahogy felvegyem a háziorvossal a kapcsolatot? Pl EESZT-ben vagy nem tudom.



2022. nov. 11. 14:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Milyen celbol?
2022. nov. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
73%

Miért kellene kölföldröl elérned a volt háziorvosodat?

Az egészségügy adatokat le tudja a mostani orvosod kérni, másra meg mire kellene?

2022. nov. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Egy igazolást kellene tőle kérnem egy fogyatékossággal kapcsolatban, ami miatt a NAV-tól visszamenőleg is kapnék vissza pénzt. (önellenőrzéssel)
2022. nov. 11. 14:36
 4/16 anonim ***** válasza:
Azt nem a háziorvos állítja ki. Ahhoz szakorvos kell.
2022. nov. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
A NAV nekem azt mondta, hogy a szakorvosi igazolás alapján a háziorvosnak kell kiállítani.
2022. nov. 11. 15:11
 6/16 anonim ***** válasza:
75%
Ez esetben írsz egy tertivevenyes ajánlott levelet a haziorvosodnak, és kéred, hogy adja ki az igazolást. Magyarországi címet adj meg postacimnek hozza
2022. nov. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Háziorvos vagyok. Erre a kérésre a korrekt válasz, "Tisztelt XY mivel már nem tartozik az ellátási körömbe az igazolás kiállítására nincs lehetőség. Kérem a problémával kapcsolatban keresse fel jelenlegi háziorvosát."

És pont. Egyébként nem vagyunk kötelesek kiadni ezt az igazolást, én mindenkit szakorvoshoz küldök aztán ott megdumálhatja a beteg hogy jár e neki, ugyanis az esetek 90 százalékában nem jár, ugyanis nem csak a BNOnak kell stimmelnie.

2022. nov. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Ekkora moslék ganéjságot és rég hallottam már mint amit az utolsó ír...


Na nem baj. Így kicsit kevésbé sajnálom már, hogy bőgnek az orvosok, hogy nem keresnek elég pénzt.


Talán így is túl vagytok fizetve már...

2022. nov. 13. 23:40
 9/16 anonim ***** válasza:
62%

Van egy sz.rul megírt és meghozott nem egyértelmű rendelet. Nos ez alapján kellene kiadni egy igazolást amit nekem jelentenem kell a saját könyvelőmnek utána neki pedig a NAVnak, aztán a NAV ha véletlenül máshogy értelmezi a teljesen félreérthető rendeletet megbüntetet. Ennyit a kiadásról.


Ami meg téged illet kérdező fizetsz Magyarországon TB-t? Ha nem akkor te a magyar normálisan fizető állampolgároktól rabolod a háziorvosod idejét, na ez a ganéjság. Egyébként átlag 1 és 2 millió között keres egy háziorvos.

2022. nov. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

NEM téged büntet meg, hanem ENGEM. Mivel a NAV ENGEM (!) ellenőrizhet.


Már leleveleztem ezt a NAV-val és világosan leírták. Csatolom is az orvosnak, ha kell.

Az háziorvos SEMMILYEN kockázatot nem visel.


Nem fizetek Magyarországon TB-t, de attól ami jár az az jár. Azt mondja a törvény TB-től függetlenül jár nekem ez a kedvezmény visszamenőleg is. Én a törvénynek hiszek helyetted.

2022. nov. 14. 09:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!