Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Korábbi háziorvost külföldről...

Korábbi háziorvost külföldről hogy lehet elérni? (lent)

Figyelt kérdés

Már egy ideje idekint élek, személyesen nem tudok bemenni.

A honlapon megtaláltam a számukat, de már többször hívtam rendelési időben és sosem veszik fel.


Sajnos nem tudok kit megkérni, hogy menjen be személyesen, mert nincs olyan rokon stb aki ott élne.


Van rá lehetőség, hogy ilyenkor valahogy felvegyem a háziorvossal a kapcsolatot? Pl EESZT-ben vagy nem tudom.



2022. nov. 11. 14:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Na, akkor ha a háziorvos valaszadonak nem hiszel, csináld azt, amit én irtam: írj egy kérvényt a haziorvosnak.

De amúgy abban igaza van a valaszadonak, hogy ha nem vagy az adott orvos rendszerében, márpedig ha nem fizetsz tb-t, akkor nem vagy, neki nem feladata ezt megtenni, hiszen nincs hivatalosan semmi közötök egymáshoz.

2022. nov. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Én a NAV-nak hiszek, bocs...


A háziorvosunk megtudja mutatni a hatályos kormányrendelet vonatkozó passzusát esetleg?

Mert én és a NAV igen. :) :)


De feladata foglalkozni vele.

2022. nov. 14. 09:31
 13/16 anonim ***** válasza:
52%
A VOLT háziorvosnak NEM kötelessége foglalkozni vele. Ennek köze nincs a NAVH-hoz. A volt haziorvosnak pont annyi köze van hozzá, mint a szomszedodnak vagy Magyarország bármelyik másik orvosának: SEMMI.
2022. nov. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
47%
Mivel nem fizetsz TBt a volt háziorvosod SEMMIRE nem kötelezhető. Semmire. Hiába írsz tértivevényes ajánlott levelet, még válaszolnia sem kell rá. Levél elolvas és kuka.
2022. nov. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
47%
Egyébként ott kezdődik a dolog, hogy kapásból 8-10000 forint az, hogy egyáltalán hajlandó bárki TB nélkül ránézni a leleteidre. Mit gondolsz az orvos puszira dolgozik?
2022. nov. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
54%

Miféle fogyatékosságról beszélsz? Ha az már diagnosztizált, akkor attól az eü intézménytől kérhetsz másolatot, ahol diagnosztizálták. Ha ez az utóbbi pár évben történt, akkor az EESZT-ben is hozzáférhető.

Jelenleg is kell legyen orvosod. Ha nem elég az orvosi dokumentum, ami kimondja a diagnózist, akkor annak alapján a jelenlegi orvosod írhat igazolást.

2022. dec. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!