Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen orvoshoz menjek?

Milyen orvoshoz menjek?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, MMAzom egy pár hónapja, viszont nagyon durván akadályozza a fejlődést a csípőm. Szerintem el van meszesedve az ízület. Vagyis olyan érzés. Fájdalom a pubofemoral ligament részén van, valószínűleg az is nagyon merev, de bent a csontnál vagy ízületnél is van probléma úgy érzem. A femoral head az a része a combcsontnak, ami forog a csípőben, ha jól értelmezem az ábrákat. (sok Anat ábrát néztem, hogy be tudjam azonosítani, hol fáj. Nyilván lehet tévedek.) Na szóval eközött a forgó között és a csípőm közt, mintha meszes lenne. Nem tudom máshogy körülírni. Szó szerint, recseg ropog. Tegnap előtt az edzőmmel nyújtottunk, és van egy nagyon jó gyakorlat, amit mutatott. Letérdel velem szemben, én a vállára rakom a lábam, egyik karjával körbefogja, a másik kezébe pedig kapaszkodok és így felemelkedik egyre magasabbra, már teljesen felállt, tehát felment a lábam fejmagasságba lényegében. De a probléma nem itt van, hanem a gyakorlat folytatása, hogy visszamegy térdelő pozícióba, én pedig kifordulok oldalra, tehát a lábam már nem előre néz, hanem oldalra van felemelve tulajdonképpen. Ugye itt csavarodik ez a csont vagy ízület amit korábban említettem. Konkrétan eltorzult az arca, amire én kérdeztem, hogy te is hallottad? Nem csak hallottam, éreztem. Tehát konkrétan a vádlim a vállán, és a térdem körül tart, és ott lent érezte és hallotta, hogy recseg az ízület ahogy fordul el az új pozícióba, aztán a végén roppant is egy nagyot.


Nyilván ezt CTvel kéne megvizsgálni, gondolom. Tudom, hogy sokat számít a nyújtás, de ha az izommal lenne csak a baj, hogy merev, akkor nem recsegnék szerintem. Milyen orvoshoz kell ezzel mennem? Korábban derékfájdalom miatt régen küldtek CTre, de rendben volt. Gondolom ezt is azzal nézné meg a doki. Szóval lehet érdemes lenne egyből elmennem magán CTt megcsinálni, utána pedig a dokit megkérdezni, hogy mi a teendő, vagy lát e problémát egyáltalán. Szerintem ezzel meglehetne egy kört spórolni. De kíváncsi vagyok a véleményekre.



Emellett ugye van a nyújtás amikor az ember terpeszben áll, és lehajol előre. Na nekem egy nagy terpesznél, szintén fáj ezeken a pontokon. Viszont amikor már előre hajolok, akkor elmúlik. Tehát bizonyos pozíciókban fáj a csípőm ezen része. Ja, hozzá kell tennem, hogy mind a két oldalon probléma ez.



Köszönöm a segítséget és tanácsot.


2022. nov. 12. 01:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Orvossal vizsgáltasd ki magad, de a tünetek ismertetésekor a latin szavakat stb hagyd el, mert okoskodásnak vehetik.
2022. nov. 12. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ortopédia, reumatológia amit keress fel.
2022. nov. 12. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem minden sport illik akármilyen testalkathoz. A testalkatot örököljük, a sportot választjuk. Olyat kell választani, ami az alkatunkhoz passzol.
2022. nov. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem artrózisos,meszes, születésem után szíjban voltam (kengyel). Recseg,ropog, ha fordulok.


Ezt pattanó csípőnek mondják. Szoktam rá szedni porcvédőt néha. De nekem össze is akad, járás közben néha begörcsöl ott valami, fáj.

2022. nov. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
3 kiváló alkatom van, 192 magas vagyok, és 80 kiló. Még leszedek 5 kilót 1 év múlva már versenyezni mehetek ha így edzek tovább.
2022. nov. 12. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!