Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vesekő robbantás milyen...

Vesekő robbantás milyen következményekkel jár?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy közeli családtagomnál találtak több darab nagy mérető követ a húgyhólyagjában, amik kb. 3 cm nagyságúak és 2-3 darab+ több apró. Még mi sem tudjuk, hogy mi okozza, mert kapott katétert amit 2 hétig hordani kell, és utána megy vissza a korházba, de addig még kell egy ultrahangos vizsgálat, valamint le kell adni egy ilyen kis ampullát az egyik laborban. Nem tudják kiszedni mert túl nagyok.

A vesekő robbantás milye következményekkel járhat? Milyen mértékű a fájdalom, és lehet ezt altatással? Mik a kockázatok? A veséje hála az égnek jó. Előre is köszönöm!



#Vesekő robbantás
2022. nov. 19. 16:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalataim nincsenek, de ezt találtam:


[link]

2022. nov. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Én is olvastam róla valami hasonlót, csak mivel az ismerőseim körében még nem volt senkinek, ezért gondoltam felteszem ide a kérdést hátha válaszolnak olyanok akinek tapasztalatuk is volt benne.
2022. nov. 19. 17:10
 3/5 A kérdező kommentje:
Azt még hozzá kell tenni, hogy nem biztos hogy robbantva lesz. Azt majd a vizsgálatok után mondja meg a doki amire kb. 2 hetet kell várni. Ha robbantással nem lehet, akkor csak műtéttel, de arról viszont fogalmam sincs, hogy hogyan fogják csinálni.
2022. nov. 19. 18:15
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Apukamnak volt 20+ eve. Semmilyen hatrannyal nem jart ugymond, csak annyi volt benne a nehezseg, hogy utana ugye ki kellett pisilnie a kicsi koveket, ami nyilvan valamennyir fajdalommal jar, de elmondasa szerint birhato volt. Azota se volt semmi baja, tobbet (lekopogom) vesekove se lett, illetve most sincs.


Nem altattak, de valamifele erzestelenitest kapott, a beavatkozas nem fajt. Asszem csak gyerekeket altatnak.

2022. nov. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja, le se írtam! 50 éves és nő.
2022. nov. 19. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!