Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Veszélyes lehet? 84éves...

Printscreen0000 kérdése:

Veszélyes lehet? 84éves nagymama haragból gyújtogatással fenyegetőzik.

Figyelt kérdés
Adott egy 84 éves néni (rokon) tévképzetei vannak. Emellett normálisnak mondható életet él. Nèha viszont begurul és olyan szavakkal hadonászik, mint "felgyújtom a házat" "felrobbantom az egészet". Kifejtve: A mama úgy véli, hogy a körülöttelakók úgymond "szerkezetet" működtetnek, amivel a rezsifelhasználást manipulálják, ennek melléktermékeként felgyülemlő áramot az ő lakásába ezen belül is belé vezetik. Csípi/rázza. Már hívott magához villanyszerelőt, de nyilván nem tudott vele mit kezdeni. Ha megunja, lekapcsolja a folyosón a szomszédok villanyóráját is. Éjszaka pedig mint írtam ordibál és fenyegetőzik. Mik lehetnek a lépések, a lakók részéről, vagy esetleg a rokon felől? Valós lehet a félelem, hogy egyszer az őt érő támadás ellen tesz valamit?

2019. szept. 16. 19:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A mami közveszélyes,szerintem ha mentőt vagy rendőrt hívsz simán elvihetik.Rakjátok be valami otthonba,úgysincs már sok hátra az életéből,hadd vegetáljon addig.
2019. szept. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A tünetek erős mentális funkcióromlást mutatnak, talán részben meszesedés, de az öregeknél előfordul, hogy kevés folyadékot vesznek magukhoz és így a rossz agyi keringés miatt pszichés zavarok lépnek fel. Sokat szokott segíteni, ha él vele valaki, aki gondoskodik, hogy megfelelő mennyiségű folyadékhoz jusson. Ha ez nem lehetséges, akkor idősotthonban való elhelyezés javasolt.
2019. szept. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
Férjem az E-onnál dolgozik. Az ilyen elmebeteg hülyék bejelentései miatt kell ügyeletbe berohannia késő este mellőlem, megszakítva a jó kis kefélést. Köszi nagymama, meg a hozzájuk hasonlovak.
2019. szept. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2.Ezt akartam én is mondani...
2019. szept. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A nagyi napi 3 liter folyadékot iszik, mi szoktunk segíteni bevásárolni, így ki tudjuk számolni. Nagyon igényes, kedves és egész nap a várost járja beszélget boldog boldogtalannal általában. Combcsont törés okán bekerült egy otthonba, de saját felelősségére ki is jött, amint felgyógyult. Tudtommal, nem lehet ezek alapján elvitetni rendőrrel. Orvosi papír van arról, hogy nem 100-as, de ez nem indok. Gyógyszereket nem szereti, nincs aki egész nap figyelje beszedi-e, ha kapna rá gyógyszert. Várom a további javaslatokat. Az e-on dolgozóknak őszinte részvétem. (kérdező)
2019. szept. 17. 14:47
 6/7 anonim ***** válasza:
A #2-esnek van igaza, ha nem a folyadékbevitel hiánya miatt van, akkor konzultáljatok mindenképpen orvossal, hogy milyen készítményt javasol, illetve vizsgálják meg, kell-e mellé állandó felügyelet.
2019. szept. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kedves 3-as hozzászóló . Kívánom,hogy ne kerüljön ilyen mentális állapotba,mert végül még kefelni is elfelejt!. Szégyellje magát,hogy egy idős embert ilyen ordenáré módon bemocskol. Nyilván nem tehet róla. Vagy a kedves férje váltson munkahelyet ha annyira irritálja a munkahelyi kötelessége és akkor naphosszat kufircolhatnak!
2019. okt. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!