Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az, , anyósom" elkezdett...

Az, , anyósom" elkezdett robbantással és öngyilkossággal fenyegetőzni. Kijött a rendőrség, mentő, katasztrófavédelem. Bevitték ismét a pszichiátriára. Ma magánál volt, szerinte semmi nem történt. Mi történik ezután. Intézet esetleg?

Figyelt kérdés

Az első bekattanásnál a TEK volt kint.Ők hozták ki a lakásából.Akkor 3 hétig volt bent,utána nyugodt szívvel kiengedték.

Várom a segítő válaszokat!


2014. dec. 15. 17:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy, párodnak sem lehet könnyű, de az anyósnak sem.Szerintem egy bentlakásos otthon kéne neki, ahol felügyelik nehogy kárt tegyen magában vagy másokban-ez amit írtál nagyon durva lehetett.
2014. dec. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
12%

Milyen intézetre gondoltál?

Az OPNI-t bezárták, de oda úgyis csak orvosi kezdeményezéssel mehetett volna.

Fizetős magánintézménybe mehet, de csak ha beleegyezik.


Az "intézetek" nem arra vannak, hogy a feleslegessé vált rokonokat odadugjuk be.


Amíg nincs gondnokság alá helyezve (és amit produkált, az nagyon kevés ahhoz), addig ti semmit nem tudtok csinálni.


Talán költözzetek el ti, és ne őt akarjátok elpaterolni.

2014. dec. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez így nagyon egyoldalú leírás. De látom, te vagy a "meny." Talán írhatnál az előzményekről is.
2014. dec. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.A nagyobb gondok,problémák vele 7 évvel ezelőtt kezdődtek.Meghalt az anyósom élettársa,aki kordába tudta tartani.Azóta kezdett el jobban leépülni.Ezelőtt 20 évvel is kezelték már paranoid szkizofréniával,de a súlyos leépülés csak 7 éve.Gyermekes családokat,időseket zaklat.Folyton feljelent valakit a társasházban.Mi nem élünk vele.Minket mindig csak hív egy lakó,akit éppen zaklatott.A lakók félnék,én féltem a 2 éves Kisfiam.
2014. dec. 16. 10:30
 5/9 A kérdező kommentje:
Mi nem akarjuk elrakni,elpaterolni.Mi a megoldást keressük,ami mindenkinek jó.A lakók csoportos feljelentéssel fenyegetőznek,ha nem csinálunk valamit vele.Minket pedig folyton zaklatnak.
2014. dec. 16. 10:32
 6/9 anonim ***** válasza:
ez debreceni eset?
2014. dec. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A #2-es vagyok.


Értem, amit írtál.

Ilyen helyek vannak:


[link]


[link]

2014. dec. 17. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Még mindig én :)


Nekem pár éve volt egy hasonló szomszédom. Ő mondjuk nem fenyegetőzött semmivel, csak olyanokat csinált, hogy éjjel a Váci utcán télen egy szál hálóingben szedték össze, és más lakásokba ment be, hogy ő "ott lakik". AMikor kitisztult, akkor egy nagyon kedves, értelmes, aranyos néni volt, rengeteg verset tudott fejből. Nem tudom, hogy mi lett vele, mert elköltöztem. (nem miatta)

2014. dec. 17. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget.

Nagyon sajnálom,ami történt.

2014. dec. 17. 05:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!