Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Műtét után majdnem szepszist...

Műtét után majdnem szepszist kaptam, van értelme feljelentesnek?

Figyelt kérdés
Hétfőn volt egy nőgyógyászati műtétem terhessegmegszakitason voltam, szerdán belazasodtam , visszamentem a korhazba, ott mar véreztem nagyon, kiderult, hogy szovetdarabok maradtak bennem. Vittek is egyből műteni, akkor már nagyon rosszul voltam, rázott a hideg és nagyon magas lázam volt. Meg mindig bent vagyok, nem mernek hazaengedni, mit csináljak? Vagy amit műtét előtt aláírtam azzal vállaltam a kockázatokat is? Másik doki műtött másodjára, az ki volt akadva,hogy engedhetett haza így hétfőn az orvos.
2022. nov. 26. 10:18
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Ha aláírtál egy olyan papírt, amin le volt írva, hogy saját felelősségre engednek haza, akkor semmit nem tudsz csinálni, hiszen te vállaltad a felelősséget magad iránt, és haza mentél. Ilyenkor ha történik valami veled otthon akkor az csak is a te "hibád".
2022. nov. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
El szokás olvasni, hogy mit írunk alá.
2022. nov. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs. Kockázat mindig van. Egyik orvos úgysem fordul a másik ellen, sokkal komolyabb esetekben sem. Ennyiből nem lehet megítélni, mekkora volt a hiba.

Rokonságban volt olyan gerincműtétes, akinek a műtét helye befertőződött, ezzel több hónappal megnyúlt a gyógyulási idő ÉS az aznapi összes gerincműtétessel ugyanez történt. Le se sz*rta senki. Sajnos ez van. Nem mondom, hogy ebbe bele kellene törődni, illetve hogy ez kellene lennie a normálisnak, de kb. esélytelen a "harc". Mi többször fordultunk betegjogi képviselőhöz vagy kórházigazgatóhoz különböző problémák miatt, mindig mi lettünk a rosszak. (Ezt nem úgy kell elképzelni, hogy folyton "balhéztunk", csak kb. 30 év alatt 2-3 alkalommal tettünk szóvá bizonyos dolgokat, ha az egész rokonságot vesszük.)

2022. nov. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát ez így nekünk nem egyértelmű, mert ha a doki engedett haza és nem szabadott volna, akkor panaszt tehetsz ez ellen. A kérdés csak az, hogy magát a fertőzést mi okozta, az már nehezebben róható fel az orvos hibájának.
2022. nov. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A fertőzést az okozta, hogy maradtak még bennem darabok.
2022. nov. 26. 11:02
 6/10 A kérdező kommentje:
Ultrahanggal megnezett előtte, de nem vette észre. Csak szerdán a másik orvos aki másodjára műtött.
2022. nov. 26. 11:07
 7/10 anonim ***** válasza:
69%
Értem, hát nem ismerem ennek az eljárásnak a menetét, de ha ez műhiba, akkor panaszt lehet tenni.
2022. nov. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem műhiba, hanem egy szimpla szövődmény.
2022. nov. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem műhiba, hanem lehetséges szövődmény, amit ráadásul időben észleltek. Semmi jogalapod nincs a pereskedésre, ezeket tudomásul vetted, mikor a műtét mellett döntöttél és aláírtad.


Ha mondjuk lázasan visszamentél volna és vizsgálat nélkül elhajtottak volna a francba, akkor perelhetnél.

2022. nov. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Valami hiba biztos történt, hiszen szóvá tette a másik orvos is.
2023. máj. 22. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!