Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gyomortükrözéshez milyen...

Gyomortükrözéshez milyen szert használnak bódításhoz?

Figyelt kérdés

Már, ha használnak…dormicum?

Amerikai oldalakon propofolt írnak, de kétlem, hogy nálunk ezt adnák.


2022. dec. 24. 21:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem adtak semmit, csak lidocain spray-t a torkomra hogy ne oklendezzek a garatreflextol. Siman ki lehet birni boditas nelkul is.
2022. dec. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Állítólag azt használnak.


Én magánban voltam gyomor és vastagbéltükrözésen, ott rendes altatás volt és propofollal altattak.


Viszont állami rendelésen én még a dormicumra sem innék mérget.

2022. dec. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy sok helyen nem adnak semmit. Csak nekem emetofóbiám van (hányás fóbia) szóval rettegek a vizsgálattól, nem hiszem, hogy kibírnám bódítás nélkül.

Mennyire öklendeztél?

2022. dec. 24. 22:13
 4/5 A kérdező kommentje:
2-es. Na ez az. Gondoltam, hogy az állami helyeken nem fognak propofolt alkalmazni. Sőt csomóan azt írják, hogy sok helyen még lidokaint sem adnak…
2022. dec. 24. 22:14
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

4


Ezt nem tudom. Én azért mentem magánba és kértem az altatást, mert nekem is emetofóbiám van.


Egyébként pedig lehet tényleg kibírható procedúra. Nekem akkor volt erre pénzem, nyilván megérte számomra akkor ez a mutatvány.


Kifejezetten élmény volt az altatás (természetesen végig ott volt egy aneszteziológus és magát az altatást ő vezényelte), mivel előtte sosem altattak. :D

2022. dec. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!