Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Meddig vagy milyen feltételek...

Meddig vagy milyen feltételek megléte esetén próbálkoznak a mentők egy fizikailag ép halotton újraélesztéssel?

Figyelt kérdés

Csak akkor nem kezdik meg az újraélesztést, ha már beállt a hullamerevség, vagy a test teljesen kihűlt? Mert addig órák telhetnek el a szívleállástól. Vagy van ennél korábbi "tünet" is, ami miatt már meg sem próbálják, mert tudják, hogy visszafordíthatatlan?


Meghalt valakim. A halálakor nem volt ott senki. Miután megtalálták, a kiérkező mentők még próbálták újraéleszteni, de nem tudom, mikor hagyhatott itt bennünket valójában. Nem hagy nyugodni. 😪



2023. jan. 3. 20:22
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Fizikailag ép halott :'D micsoda oximoron, felröhögtem ezen.

Amúgy az újraélesztést akkor kezdiknmeg, ha az eszméletvesztés még belátható időn belül történt és van esély arra, hogy visszatér. Pl. a keringése áll, légzése nincs, de még láthatóan van vér az arcában, nem hideg a test.

2023. jan. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Azért írtam, hogy ne azt kezdjék nekem magyarázni, hogy ha mondjuk nincs feje, akkor nem élesztik újra.

Tudom, hogy érdekes megfogalmazás volt, de nekem most nem vicces. 😕

Azért köszönöm a válaszod, végülis hasznos volt.

2023. jan. 4. 11:16
 3/3 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem sértésből írtam. 😞 Részvétem az elhunyt ismerősöd/rokonod miatt.
2023. jan. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!