Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ilyen lehetséges egyáltalán,...

Ilyen lehetséges egyáltalán, vagy hanyagság miatt történt ez?

Figyelt kérdés
Lassan 2 éve jelentkeztem egy nappali rendszerű felnőttképzésre. Végül 2 hónap után abbahagytam, kiiratkoztam. Most 5 hónapja nincs állásom, de novemberig biztosította a TB-met ez az iskola. Úgy, hogy már 2 éve nem járok oda. Meg is lepődtem, mikor szerettem volna fizetni a TB-met, hogy biztosítva vagyok, ezért nem kell. Ez mi miatt történhetett, hogy még mindig biztosított ez az iskola? Lehet ebből később probléma? Vagy az ő hanyagságuk volt, hogy biztosították a TB-met, miközben nem jártam már abba az iskolába?

2023. jan. 13. 00:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekik kellett volna bejelenteni, hogy már nem tanulsz náluk.
2023. jan. 13. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Majd küldik a Rád fordított összeg kifizetését. A lányom pont így járt!Járj utána, mert sokba fog kerülni!
2023. jan. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De a rendszerben úgy írták, hogy novemberig biztosított ez az iskola. Ezt visszamenőleg megtehetik, hogy kitörölnek a rendszerből? Én is úgy tudom, hogy nekik kellett volna bejelenteni, hogy már nem tanulok ott. De később ezt intézhetik? Bár lehet nem fognak ezzel foglalkozni ennyi idő után, ezt sajnos nem tudhatom, nem voltam még ilyen helyzetben.
2023. jan. 13. 18:03
 4/9 anonim ***** válasza:
Megtehetik, miért ne tehetnék? Neked törvényesen tartott a jogviszonyod addig ameddig, amivel te is tisztába voltál. Te is kezdeményezhettél volna egyeztetéstt a NEAK/Egészségbiztósító/nál, NAV-nál stb., hogy nem jó a jogviszonyod és hivatalból zárják le. Most lesz gond, ha a két évi fizetni valód kisózzák rád egyszerre. EGyet tehetsz, kérsz rá részletfizetést a NAV-nál majd 12 hónapra max
2023. jan. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem lenne 2 évnyi fizetnivaló, mert dolgoztam. Köszönöm a válaszokat!
2023. jan. 13. 21:48
 6/9 anonim ***** válasza:
Amennyi lenne, akkor is nyugodtan kérhetsz rá részletfizetést, automatikusan évente egyszer 1 milliót el nem érő tartozásra lehet.
2023. jan. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Voltam bent, kértem. Közölték, hogy ennyi a tartozás, mert biztosítottak. Tehát fizették, duplán meg nem lehet befizetni.
2023. jan. 14. 17:45
 8/9 A kérdező kommentje:
Meg amikor dolgoztam is, nem értem. Innen is vonták nálam a tb-t onnan is? 😂
2023. jan. 14. 17:46
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért elgondolkodtató, hogy hány ember jár be az adódból kifizetve tök fölöslegesen. Vajon a rendszer se jelzi vagy a kutya nem nézi? Esetleg látják, és úgy érzik, semmi dolguk ezzel? Elképesztő.
2023. márc. 17. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!