Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kötelező egészségügyi biztosít...

Kötelező egészségügyi biztosítást fizetni, ha külföldön élek?

Figyelt kérdés
Másfél éve élek külföldön (ahol biztosítva vagyok) és kaptam egy 114 ezres csekket az adóhivataltól, ugyanis nem fizettem tb-t. Én ennek tudatában vagyok, direkt nem fizetek, ugyanis nem is veszem igénybe a magyar egészségügyi szolgáltatásokat.

2023. febr. 22. 18:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha másik országba vagy biztosított, akkor innen az országból ki kellett volna jelentkezned a magyar tb-alól
2023. febr. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
62%
Nem de nem latnak el
2023. febr. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy dolog hogy nem látják el, de ha nem rendezi (a kijelentkezést magát is, és akkor a tartozást is törlik), akkor el fogják kezdeni behajtani is
2023. febr. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Attól még fizetned kell, hogy nem veszed igénybe. Elég sokan vannak, akik nem vagy alig járnak orvoshoz, mégis kötelező fizetniük a TB-t!

Ha nem jelentetted be, hogy külföldön vagy biztosítva, ugyan honnan tudnák? Ha bejelented, nem kell fizetned. Ha igazolod, honnantól vagy külföldön biztosítva, onnantól nem kell fizetned.

2023. márc. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!