Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Biztosítások

A kérdés

Hogy kell bejelenteni a NAV-nak, hogy külföldön fizetek egészségügyi biztosítást?

Próbáltam navigálni a NAV oldalán, de csak azt a bejelentő lapot találtam meg, amivel tb fizetés alá tudom bevonni magam.

8-án kezdtem dolgozni, nyilván külföldön, így olyan űrlap kéne, amit elektronikusan tudok benyújtani.

Keress kérdéseket hasonló témákban: NAV, TB, külföld, külföldi, munka, egészségbiztosítás

aug. 14. 11:10  Privát üzenet  

A válasz

Az OEP-nél (most már NEAK.nak hívják) kell bejelentened. Megteheted ügyfélkapun keresztül is. Itt részletesen megtalálsz róla mindent és a nyomtatványt is letöltheted: [link]

Ha eddig magad után fizetted a TB-t, akkor ki kell jelentkezned a NAVnál is. Ugyanazon a nyomtatványon mint amin bejelentkeztél.

A válaszíró 92%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont aug. 14. 15:11 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

köszönöm!!!

# 2/3Időpont aug. 14. 15:37 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

azóta új űrlapot kell kitölteni, majd megőrültem mire megtaláltam, de sikerült :D

# 3/3Időpont aug. 21. 20:53 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
EUB kártyát kér a finn kórház, de az lejárt és elveszett. Hogyan tudom igazolni a jogosultságomat egészségügyi ellátásra?
Ha külföldön vállalok munkát kötött időre és ott lesz egészségügyi biztosításom, akkor a hazai biztosítás addig szünetel?
A német egészségügyi biztosítás automatikusan törlődik ha felmondok a munkahelyemen?
1 hónapig nem volt egészségügyi biztosításom! Ráterhelhetik a házamra ezt az összeget?
Egészségügyi biztosításról csekk (NAV) mikor érkezik meg?
Mit kell tennem, ha nem akarok egészségügyi járulékot fizetni? (Nincs miből) Soha nem volt munkajogviszonyom.

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések a Biztosítások rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!