Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szeretném megröntgeneztetni a...

Szeretném megröntgeneztetni a sérült ujjam, hova kell mennem, mi ennek a menete?

Figyelt kérdés

Ausztriában vagyok, és ért egy kis sí-baleset: határesetnek érzem, hogy el van-e törve az ujjam, inkább azt mondanám, hogy nincs, de nyugodtabb lennék, ha megnézné egy orvos. Holnap megyek haza, ezért inkább otthon intézném el, és nem itt bonyolódnék bele az orvos keresésbe.

Viszont ötletem sincs, hova kell ilyennel mennem: sürgősségire esetleg, vagy elég, ha az SZTK-ba előjegyeztetem magam sebészetre, és ott el tudnak látni?

Kisgyerekkoromban volt utoljára ilyesmi gondom, ezért vagyok ennyire vakon a témában.

Köszönöm előre is a segítséget!



2023. márc. 19. 20:05
 1/4 anonim ***** válasza:
47%

Sürgősségire menj be, ott órákon belül megvan, ha időpontot kérsz, már rég rosszul fog összeforrni ha mégis törött, mire sorra kerülsz.

Mondd azt, hogy a munkád miatt nem tudtál előbb menni, vagy bármi, ha esetleg azt kérdezik, miért csak napokkal később mentél. Egyébként is, fizeted a TB-t, nem? Lássanak el, vizsgáljanak meg.

2023. márc. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az SZTK-ba nyugodtan bemehetsz, ha van sebészet szakrendelés és röngten.

Én a sürgősségit azért nem ajánlom, mert akár el is küldhetnek, hogy ez nem sürgősségi eset, menj SZTK-ba.

2023. márc. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
5 év múlva lesz is időpontja... :D
2023. márc. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez nem sürgősségi eset, ne őket terheld. Hívd fel a lakhelyed szerinti sebészeti járóbeteg szakrendelőt (SZTK), friss sérülés esetén valószínűleg be fognak hívni aznapra, időpont nélkül, várni kell, de az időpontosok után behívnak.
2023. márc. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!