Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Létezhet hogy egy laikus...

Létezhet hogy egy laikus okosabb egy orvosnál orvosi kérdésekben?

Figyelt kérdés

Tesóm imádja az orvostudományt, de amúgy nem orvos. Viszont agyon olvas orvosi könyveket, ez a hobbija.

Rendszeresen felülbírája betegségek (ő és családja betegségeit) esetén a háziorvosukat és eddig mindig neki volt igaza.


2023. márc. 20. 16:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha így van ahogy mondod, és a mellékelt ábra is ezt mutatja, akkor igen.


Kérdés, mennyire lehet a testvéred laikusnak nevezni, ha ennyire kitölti a szabadidejét az orvostudomány tanulmányozása. Szerintem alapjában véve az, aki elvégez egy orvosi egyetemet, aztán évekig gyakornokoskodik majd praktizál, nagyon jó eséllyel okosabb lesz annál, mint aki ezt nem teszi, de vannak jobb és rosszabb orvosok, meg precíz és intelligens nem-orvosok is, úgyhogy mindig lesznek kivételek.


Na meg olyan is van, hogy az orvostudomány nem akar foglalkozni valamivel, mert megvan a bejáratott tüneti kezelés rá, és akinél az nem segít, az így járt. Én 20 évig kentem szteroidos krémeket az ekcémámra, mert nem tudtak jobbat, szteroidfüggő lett a bőröm. A bőrgyógyász orvosok számára nem létezik ilyen fogalom. Egy évig hagytam lángolni, sebesedni, hámlani, vérezni, nedvedzeni a bőröm, és elmúlt a függőség és vele az ekcéma is. De még évtizedek biztosan el fognak telni, mire az orvostudomány zárt rendszerébe ez a dolog beépül.

2023. márc. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Ezt nem lehet megválaszolni, lehet csak éppen szerencséje van egy laikusnak, de az biztos, hogy a beteg panaszaira, véleményére is mindig oda kell figyelni. Lehet okos a tesód, lehet még ért is hozzá, de azért a gyakorlatot, a tapasztalatot semmi sem tudja helyettesíteni. A másik meg, hogy ha elmész orvoshoz, van kb. 10 perce megmondani mi a bajod, plusz érthetően nem biztos, hogy akkor mindent el tudsz mondani, minden eszedbe jut. Egy ismerőst, családtagot jobban ismer egy rokon vagy barát, több mindent megosztanak egymással, így sokkal könnyebb minden, neki nem egy alkalma van erre.
2023. márc. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 NTBS ***** válasza:
Ritkán előforduló jelenség. Csak, nehogy az orvos berágjon.
2023. márc. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ahogy a kettes is írja, ha a háziorvosnak is lenne lehetősége minden egyes betegére ugyanannyi időt fordítani, mint tesód az összesen 3-4 esetre, lehet még pontosabb lenne.
2023. márc. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!