Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Külföldön dolgozom és Magyaror...

Külföldön dolgozom és Magyarországon élek, akkor hol vagyok jogosult állami orvosi ellátásra ?

Figyelt kérdés

Napi ingázók írjonak csak, nem csak az elméleti hanem a gyakorlati része érdekelne .


Külföldön dolgozom és van e-cardom (osztrák) viszont az ottani házi orvos nem hajlandó átvenni mivel nem rendelkezem osztrák lakcímmel .


A magyar orvos pedig azt mondja nincs érvényes taj kártyám vagyis nem vagyok jogosult sztk-n keresztül orvoshoz menni . Be van jelentve hogy itt élek de külföldön dolgozom és így kék színben jelenik meg az orvosnak (külföldön biztosított ) és egy EU-s országban csak egy biztosítással rendelkezhetem szóval nem is fizethetem külön az tb-t mintha munkanélküli lennék.


Gondolkodtam vissza jelentem magam 1-2 hétre amíg elmegyek egy fülmosásra, vérvételre és bőrgyógyászhoz. Majd utánna ismét kijelentem . Amúgy is ha megszűnne az osztrák munkahelyem 6hétig biztosított maradnék az állam àlltal.


2023. márc. 5. 18:15
 1/3 anonim ***** válasza:
36%

Ez patthelyzet. Nem ide adozol, nyilvan itt nem vagy biztositott. Kint meg azert nem, mert lakcim kell hozza.

Nem gondolnam, hogy annyira megterhelo volna azt a havi 9 ezer nem tom mennyit fizetni magad utan, mint tb.



Nem tudom mi ez a “visszajelentem majd kijelentem” dolog nalad, de a lenyeg, hogy az eddigi tb elmaradasod ki kell fizetni, ha ujra akarsz magadnak ellatast. Illetve ugye ha ez megvan, havonta kell fizetni.

2023. márc. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kedves első, kértem azt, hogy csak azok kommenteljenek akik jártassak. Nettó hülyeségeket írtál.


Nem megterhelő a havi 9kFt, de törvényileg ez TILOS és büntetik is ! +Látszik nem olvastad el, Ausztriában van biztosításom szóval nem kell nekem semmit utolag fizetni a magyar eü-nek mert csak fel kell mutatni hol voltam biztosítva xy időszakban és ők le rendezik az adott ország biztosítójával.

2023. márc. 5. 18:30
 3/3 anonim ***** válasza:
59%
Hát ha ott van biztosításod, akkor elsősorban Ausztriában kell, hogy ellássanak. Ha Ausztriában készült Európai Egészségbiztosítási Kártyád van, azzal itthon sürgősségi ellátást valószínűleg kaphatsz. Az osztrák szabályokat nem ismerem.
2023. márc. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!