Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A koponya Mr vizsgálat mennyi...

A koponya Mr vizsgálat mennyi időn belül ismételhető meg?

Figyelt kérdés
Decemberben voltam mr vizsgálaton.Szédüléses panaszok miatt mentem. Ezt megelőzte nagy labor,nyaki ultrahang stb stb. A bal fülemnél volt gyulladás, amúgy mindent rendben találtak, és mintegy mellékesen le írtak frontálisan több apró a, flair mérésen magas jeladású gócot,aminek a klinikai jelentősége kérdéses.Pont így volt írva.Eltelt három hónap,a fülemről már le húzódott a gyulladás ,ami viszont megmaradt az az időnkénti kisebb megszédülések.Az egész egy pillanatig tart,de nagyon zavaró. Mivel pánikbeteg vagyok,lehet,hogy "csak" ez generálja,az orvos nem javasolt újabb Mr. vizsgálatot,de nekem már az is eszembe jutott,mi van ha ez alatt a 3 hónap alatt kialakult valami az agyamban.Lehetséges ?Vagy túlpánikolom? Tehát a kérdés,hogy mennyi időn belül ismétlik meg ezt a képalkotó vizsgálatot,illetve,hogy valakinek volt e már hasonló panasza? Mivel (számomra) elég kényes kérdés kérem,hogy legalább minimálisan hozzáértők válaszoljanak.Köszi.

2023. márc. 22. 11:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem ha kifizeted nagyon gyakran csináltathatsz. Kétséges, hogy három hónap alatt kialakuljon vmi komoly dolog. Ha orvos akar küldeni, akkor legalább fél évet vár a következővel, de lehet, hogy kettőt-hármat. Azért azt nem ártana megnézni, hogy idővel mennyi góc van ott. No meg nem tudom, hogy ez olyan góc-e, ami az SM-nél is van. Ha jól tudom ott 7 darabnak kell lenni. Persze lehet, hogy gerincednél is van góc, nem csak a fejedben, de ahhoz gerinc MR kell. Igaz, az nem feltétlenül okoz szédülést.Talán azt kisagyi problémák okozhatják. Legalábbis nekem egy ottani góc okozta.
2023. márc. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha betegség megkivánja,akár 6-7 óra elteltével is lehet.Pl,agyi műtéti beavatkozás .
2023. márc. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Úgy írták le, hogy az agy állományon belül több apró góc a frontálisan. De az orvos sem tulajdonított ennek nagy jelentőséget,nem hozta összefüggésbe a szédüléssel, fel írt rá egy keringés javító gyógyszert és annyi. Nem is javasolt újabb neurológiai vizsgálatot, ezt csak én gondoltam, hogy mivel ez már nem fül probléma, vagy a pánikom okozza vagy ne adj Isten agyi probléma. A negatív mr ellenére
2023. márc. 22. 11:58
 4/15 anonim ***** válasza:
Kontrasztanyagos volt az MR?
2023. márc. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Aki az Mr vizsgálatot végezte,azt mondta az én esetemben nem szükséges a kontrasztanyag,m ert semmi olyan eltérést nem lát, ami indokolná.
2023. márc. 22. 12:44
 6/15 anonim ***** válasza:
Ez marha jó :) Kétlem, hogy ezt a kezelő asszisztensnek kellene eldöntenie.
2023. márc. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Az is fura, hogy már a vizsgálat közben látja az eltéréseket.
2023. márc. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Gondolom a radiológus döntött így, de az eredményt tekintve nem is volt indokolt kontrasztot adni ezt mondta a neurológus is....
2023. márc. 22. 13:29
 9/15 anonim ***** válasza:
Értem. Akkor biztos nincs miért aggódnod.
2023. márc. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Remélem... Csak ez a szédülés múlna már el. Igaz csak pillanatnyi de zavar
2023. márc. 22. 18:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!