Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mire számítsak az altatóorvosn...

Mire számítsak az altatóorvosnál ?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy vinnem kell a friss vérvétel eredményemet ,és ekg vizsgálatom eredményét ,vinnem kell még valamilyen papírt ? Miket fog kérdezni ? Egyszer altattak csak sürgősségi császár miatt ,de ott ugye nem volt ilyen előzetes találkozó .
2023. márc. 22. 17:54
 1/4 anonim ***** válasza:
55%
Semmi különös nem lesz.Bátorit a műtétre .
2023. márc. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Csak az lesz a kérdés, hogy altatható vagy-e, mindent vigyél magaddal.
2023. márc. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én a bemutatkozás, nyugodt légkör megteremtése után a kötelező kérdésekkel szoktam kezdeni: ismert alapbetegség, rendszeresen szedett gyógyszer, ismert allergia (tehát egy anamnézis--kórelőzményfelvétel). Az aneszteziológus számára fontosak még ezek után a következők: volt-e már altatva/érzéstelenítve, ha igen, volt-e bármilyen komplikáció, pl. a Te esetedben rendben lezajlott-e a császármetszésnél a --vélhetően--gerincközeli érzéstelenítés, nem volt-e hányinger? Esetleges altatásnál nem volt-e nehéz a légútbiztosítás? Ezt --ha volt megelőzően altatva valaki, és "nehéz légútja" volt, az anesztesnek kötelező utána tájékoztatnia őt erről. A hányingeres kérdés nagyon fontos, egy külön skálát állítunk fel négy kérdés tényező alapján (Apfel score), aszerint szükséges a műtét előtti/alatti hányingercsillapítók adása. Megbecsüljük a légútbiztosítás nehezítettségének kockázatát (nyak mérete, a pajzsmirigy és állcsúcs közti távolság, fogazat, valamint a nagyra nyitott szájnál a garatképletek láthatósága alapján (utóbbi a Mallampati score). Egy általános fizikális vizsgálat is része az ambulanciai vizsgálatnak. Ha többfajta anesztéziai módszer választható az adott műtéthez, én mindegyiknek ismertetem az előnyeit-hátrányait-kockázatait, és a beleegyező nyilatkozat aláíratása mellett én egy külön tájékoztatót is szoktam adni, melyet magam állítottam össze az adott eljárásról. Nálam fontos, hogy a tények ismeretében a beteg dönt, hogy melyik módszerrel aneszteziáljuk, ha erre van lehetőség. Megkérdezem azt is, hogy szeretné-e, ha pl. gerincközeli érzéstelenítést fogunk végezni, hogy utána a műtét alatt adjunk olyan szedatívumot, mely elbódítja.

Én azt vallom--némely kollégámmal ellentétben--hogy a leginkább tájékozott beteg a legnyugodtabb beteg, ami a műtét előtti stressz, következményes vérnyomás- és pulzusváltozás szempontjából egyáltalán nem elhanyagolható, függetlenül attól, hogy a beteg műtét fog kapni szorongásoldót.

Mindezek alapján készül egy ambuláns lap, amelyet majd az a kolléga fog látni, aki valóban altat, de pár ellenőrző kérdésre és vizsgálatra közvetlenül a műtét előtt is sor fog kerülni.

Ez az én "metodikám", ebben a leírásban természetesen nem lehet benne minden, hiszen ha van alapbetegség, rendszeresen szedett gyógyszer, akkor kiegészítő konzíliumok szükségessé válhatnak, ez egy nagy vonalakban felvett vázlat.

2023. márc. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Az altatò orvos, meg fogja kérdezni, hogy nincs e valami gyògyszer allergiàd, hány kilò vagy, van e kivehetô fogad és, hogy van e aszmàd. Altatàs utàn szoktàl e hànyni.
2023. márc. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!