Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Elutasíthat azért az üzemorvos...

Elutasíthat azért az üzemorvosi vizsgálaton az üzemorvos, mert magas lesz a vérnyomásom érdemes előtte vérnyomáscsökkentőt bevennem?

Figyelt kérdés
Irodai munka lenne, hivatali munka, amikor ideges vagyok orvosnál mindig felmegy a vérnyomásom magasra, emiatt lehet probléma? érdemes előtte nyugtatót vagy vérnyomáscsökkentőt bevenni?
2023. ápr. 6. 17:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Max. enyhe nyugtatót. De irodai munkánál a magas vérnyomás nem kizáró ok. Viszont javasolhatja, hogy látogasd meg a háziorvosodat.
2023. ápr. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Nem fog elutasítani, tehát nem fog alkalmatlannak nyilvánítani.

Nálam is ez volt, elmondtam őszintén az üzemorvosnak, hogy ebben a helyzetben izgulok, magas is lett a pulzusom.


Ne szedj orvosi indikáció nélkül semmit, ráadásul ezek a gyógyszerek nem biztos, hogy pár alkalom után hatnak is. Ha van vérnyomásmérőd, mérd, látja, hogy foglalkozol vele, írd az eredményeket, vidd neki, mutasd meg. Látja, hogy foglalkozol a dologgal. Legrosszabb esetben elküld szakorvosi vizsgálatra a saját érdekedben.

2023. ápr. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Irodai munkánál nem gondolnám hogy alkalmatlannak nyílvánít,esetleg visszarendel 2-3 hónap múlva, én buszvezető vagyok na nálunk ha nagyon magas,levesz a buszról és a vércukor miatt is,de az új felvételis sem kapja meg,amíg be nem állítatja normálisra az értékeket.
2023. ápr. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Akkor minek méri?
2023. ápr. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
#4: Hogy feleslegesen baszogassa az embereket...
2023. ápr. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
#4, van egy orvosi vizsgálati protokoll, és annak megfelelően kell eljárniuk. És ki kell tölteniük a rubrikákat. Nem ő dönti el, hogy most vérnyomásmérés helyett pl. vizeletvizsgálatot rendel el. Mert ahhoz van kedve. És felel azért, hogy milyen eü. állapotú embereket küld a munkaerőpiacra.
2023. ápr. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

6.

És 50 év alatt egyiknek sem jutott eszébe, hogy javasolja a döntéshozóknak, hogy teljesen felesleges? Ők 1 körrel mégis közelebb vannak ehhez a körhöz, mint azok, akiket vizsgálnak.

2023. ápr. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

7, mit kellene jelenteniük? Hogy szeretnének egy A/1 szűrőlapot az irodai munkásoknak, egy A/2-t a bányai munkásoknak,...egy A/28-at a buszsofőröknek?

A/1-nek nem mérnek vérnyomást, mert ő az irodában dolgozva akár agyvérzést is kaphat; a taxisnak mérnek, mert ő vezetés közben ne kapjon inkább agyvérzést?

5 perc az egész. És beletartozik az alapvető orvosi vizsgálatok körébe. Szűrővizsgálatként is funkcionál.

Én is irodai munkára mentem, mégis végigmérte a gerincemet, megtapogatta a lábaimat és a kezembe nyomta a pisis poharat.

2023. ápr. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

8.

Az irodai munkások részére eleve nem kellene üzemorvosi vizsgálat. Te magad sem tudnád megindokolni, hogy minek van. Semmi speciálisat nem csinálnak.

És bármilyen meglepő számodra, különböző munkakörök számára már jelenleg is eltérő vizsgálat van, még egy munkahelyen belül is van 3-4 csoport.

2023. ápr. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
9-es. Szerintem butaságot írtál. Irodai dolgozóknál sem árt,ha a munkáltató tisztában van azzal,hogy van-e valamilyen betegsége az alkalmazottnak,ami esetleg tovább súlyosbodhat ha alkalmazza és azért az alkalmazottaknak sem árt,ha legalább évente megvizsgálják őket. Ilyenkor ki derülhetnek még időben dolgok,amit esetleg nem is sejt.
2023. ápr. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!