Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Elutasíthat azért az üzemorvos...

Elutasíthat azért az üzemorvosi vizsgálaton az üzemorvos, mert magas lesz a vérnyomásom érdemes előtte vérnyomáscsökkentőt bevennem?

Figyelt kérdés
Irodai munka lenne, hivatali munka, amikor ideges vagyok orvosnál mindig felmegy a vérnyomásom magasra, emiatt lehet probléma? érdemes előtte nyugtatót vagy vérnyomáscsökkentőt bevenni?
2023. ápr. 6. 17:58
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

10.

Még egyszer: nem fog attól súlyosbodni, ha valaki az irodában dolgozik. Ez a lényeg és ezért nem kell azon rugózni, hogy mennyire egészséges valaki az irodai munka előtt. Ez semmivel sem megterhelőbb, mint háztartást vezetni, otthon.

Az meg nem ide tartozik, hogy "az alkalmazottaknak sem árt,ha legalább évente megvizsgálják".

2023. ápr. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
11. Miért ne súlyosbodhatna? Pont a vérnyomás? Ha nem szed rá gyógyszert és olyan helyen dolgozik ahol folyamatos stressz,simán infarktus is befigyelhet. Mi van ha epilepsziás? Üzemorvos eldönti hogy abba a munkakörbe javasolja-e vagy sem. Lehet hogy a vibráló neonok miatt rendszeresen lehetnének rohamai. Vagy lehet hogy színtévesztő. Nem vagyok sem orvos sem irodai dolgozó, de én nem becsülöm le a munkájukat. A barátom felesége évekig dolgozott egy irodában,tők jól elvolt,csak sajnos a covid meg ez a kialakuló válság miatt leépítették, elment egy maszek céghez,eleinte nagyon jó helye volt,aztán egyre stresszesebb lett neki. Mindent őle vártak el. Most sikerült neki máshová menni, de hát itt is ki tudja,hogy mi lesz? Ne általánosítsunk, hogy milyen az irodai munka, mert mindenhol más
2023. ápr. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

12.

Attól, hogy előtte megvizsgálják, még a melóban pont ugyanannyira lesz majd stresszes, mintha meg sem vizsgálnák. Ezt kéne megérteni. Hogy semmi értelme egy eü pillanatképnek a meló előtt, mert nincs semmi célja és értelme.

Senki nem becsüli le az irodai munkát. De attól még semmivel sem bonyolultabb, mint gyereket nevelni, vagy háztartás vezetni, nevetséges, hogy itt ilyen hülye vizsgálatokkal keménykednek.

2023. ápr. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
13-as, azért nem baj,ha egy orvos mondjuk észrevesz egy szívproblémát vagy egy súlyos krónikus betegséget,amit ha stresszel megterhelsz,akkor komoly következményi is lehetnek. De, lebecsülöd az irodai munkát. Biztosan vannak nyugis irodai munkák is,de hidd el vannak gyilkos melók is. Én buszvezető vagyok és közel 20 éve nyomom a pedált, de kívűlről nem látszik stresszesnek ez a meló sem, de hidd el, nagyon is az.
2023. ápr. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

#14: Beszállok a beszélgetésbe. Szerintem rohadtul stresszesnek látszik kívülről is a buszvezető szakma. Ha arról nem is beszélünk, kik vannak az utakon, már csak az a sok gyökér, akiket szállítasz... minden tiszteletem a tiéd!

A krónikus betegségekről pedig: ha az ember rosszul érzi magát, úgyis elmegy magánba kivizsgáltatni.

2023. ápr. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
15-ős, nem mindíg veszi észre az ember, sok kollégánál az üzemorvos szúrja ki, hogy magas lett a vérnyomása egy év alatt, vagy magas lett a cukra. Ugyanis ezeket nem is biztos hogy észreveszi valaki
2023. ápr. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

14.

Miből? Attól, hogy megméri egyszer a vérnyomást, meg leolvastatja a táblát? Utóbbi pl minek, úgy őszintén?

Az egész egy megszokás, és senki nem meri eltörölni. Nem az üzemorvos/munkáltató dolga, hogy rejtett betegségek után kutasson. Hol láttál te ilyet leírva az üzemorvosi vizsgálat céljáról? De tovább megyek: hol láttál te egyáltalán bármit leírva az üzemorvos vizsgálat céljáról? Nem arról, hogy kötelező, hanem, hogy miért.

2023. ápr. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Gyakorlott ember kívülről megtanulja a táblát. Egyik alkalommal, mikor az orvos nem figyel, telefonnal lefotózod (mármint a táblát), aztán mikor legközelebb mész, a vizsgálat előtt a váróban bemagolod a képről.
2023. ápr. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

18. Nem kell lefotózni ez egy egységes tábla a Kettesy tálba ugyanazok a betűk vannak az összes tálbán.

[link]

2023. ápr. 10. 12:41
 20/20 anonim ***** válasza:
Orvosfóbia ellen legjobb a rendszeres önkéntes véradás:)
2023. okt. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!