Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Irodai munka esetén az üzemorv...

Irodai munka esetén az üzemorvosi vizsgálaton tényleg majd egy edénybe kell pisilnem?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 7. 14:32
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Dehogy kell... nem is hallottam még ilyenről. Ilyet max. laborban kérnek.
2023. ápr. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%
Igen, nálunk is van ilyen.
2023. ápr. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Irodai dolgozó vagyok. Üzemorvosi vizsgálatok során tesztcsíkot mártanak a vizeletbe, nálam így merült fel a gyanú, hogy cukorbeteg vagyok, kiderült további vizsgálatokkor, hogy az vagyok.

Az üzemorvosnál vagy közvetlenül a vizsgálat előtt adnak egy kis műanyag pohárkát, és a mosdóban belepisil az ember, vagy visz otthonról üvegcsében vizeletet.

2023. ápr. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Általában nem szokott kelleni, de cég válogatja.


Budai Egészségközpontban például le kell adni vizeletmintát is az éves üzemorvosi vizsgálatnál, sőt vérvétel és mellkas röntgen is van.


Más kérdés, hogy tök felesleges a munkahelynek ennyire részletes vizsgálatot kérnie, sima irodai munka, túl macerának érzem... De ezelőtt én sem hallottam még munkahelyről, ahol kellett vizeletminta...

2023. ápr. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Lehetséges, nálunk is van ilyen
2023. ápr. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
és ujjbegyes vércukor mérés?
2023. ápr. 7. 15:04
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A 3-as vagyok.

Nálunk alapvetően nincs benne az ujjbegyes mérés.

Amikor a tesztcsíkkal nálam cukrot találtak a vizeletben, kérdezte az orvos, hogy beleegyezem-e, hogy ujjbegyes mintavétel legyen. Természetesen beleegyeztem, de alapból egyébként nincs a vizsgálatok között. Nálunk.

2023. ápr. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
22%
Persze. Ha valami nem stimmel, eltiltanak az egérhasználattól. Otthon viszont simán egezhetsz, ott nem hal bele az ember csak az irodában.
2023. ápr. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
26%

2,3,5

Túlzásnak, és fontoskodónak érzem. Irodai munkánál semmi sem indokolja az ilyen szőrszálhasogató vizsgálatot. Hadd döntsem már el én, hogy akarok labort, vagy sem. Nálunk az üzemorvos minden évben elmondja, hogy jó lenne egy vérkép. Erre mondom, hogy rendben, és ennyiben maradunk. 20 éve megy ez.

Néhány ritka esetet, foglalkozást kivéve, ahol nagyon számít a vérnyomás, ez-az, teljesen felesleges az egész. Irodai, oktatási munkakörben például.

Én kikérném magamnak, hogy vizeletmintával szaladgáljak az iskola folyosóján.

2023. ápr. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A 3-as és 7-es vagyok. Fogalmam sincs arról, hogy a kedves Kérdezőnél hogy lesz, csak azt tudtam elmesélni, nálunk hogyan volt. Szerintem ez elég egyértelmű volt a válaszaim alapján.
2023. ápr. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!