Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hasi MR-nél milyen a kontraszt...

Hasi MR-nél milyen a kontraszt anyag?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kontrasztos has és kismedence MR vizsgálatra kell mennem.

Inni is kell,vagy csak vénásan kapom?

Sajnos elfelejtettem megkérdezni ezt az orvosomtól.

Köszönöm szépen!


2023. ápr. 25. 13:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne is az orvostól kérdezd, az MR labortól, vagy a honlapon is fent szokott lenni a menete a vizsgálatnak is. Intravénás lesz, csak vigyél vesefunkciós labort is magaddal.
2023. ápr. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hívtam őket,sajnos nem veszik fel,de köszönöm a tippet.

Es már nincs idő,mert holnap mennem is kell.

Viszont úgy készülök,mert egyszer kaptam már még régen de akkor más jellegű MR volt, mármint amit inni kellett. És nagyon megszenvedtem. Csak azért érdekel,mert akkor úgy készülök.

Viszem a labort köszönöm

2023. ápr. 25. 14:41
 3/5 anonim ***** válasza:
Inni kell.
2023. ápr. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát most megfogtál, mert lehet létezik ivós kontrasztanyag is MR-ben. Hát időpontkérésnél kelo ezt tisztázni, de el is kell mondaniuk, nálunk az orvosok adnak előre kinyomtatott tájékoztatót. Jó lenne tudni, mert általában 4 órás éhezés kell előtte, plusz a labor is kell, különben nem adják be. Melyik helyre mész? Honlapján nincs fent?
2023. ápr. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Létezik ivós "kontrasztanyag" MR-ben is, de ez általában csak enterográfiánál jön szóba (crohn, collitis ulcerosa, egyéb bélvizsgálatok), ez általában víz+mondjuk laevolac, vagy más olyan anyag, ami vizet tart vissza a belekben (ergo kvázi hashajtó).

De ha holnap lesz a vizsgálat erről már tudnod kéne, mert ilyen vizsgálatoknál sokszor előtte lévő nap kell egy béltisztítás.


Ha nem ilyen indokkal csinálják az MR-t, akkor gyakorlatilag 100%, hogy csak intravénás lesz.

2023. ápr. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!