Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A lézeres szemműtét mennyire...

A lézeres szemműtét mennyire veszélyes? Mennyi idő a felépülés? És hány dipoptriát lehet vele javítani? És kábé mennyi egy műtét?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 26. 20:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem 4 éve 250 volt/szem. Lehet kérni részlrtfizetést, 15-20ezer per hó. Felépülés műtétfajtától függ, éb másnap már mehettem mindenhova, ikertesómnak másfajta volt ő 3 hétig otthon maradt a sötét szobában. Neki vékony volt a szaruhártyája ahhoz, hogy felhajtsanak egy réteget és alatta lézerezzenek majd visszahajtsák, mint nálam, neki a szaruhártya felületét csiszolták le. 6-7 dioptriáig biztos hogy tokeletesre kihozzák, de egyéni, el kell menni megnézetni velük. Utána pár hónapig kültéren napszemüveget kell hordani, hogy az UV ne rontsa vissza, aztán az elhagyható.

Életem legjobb döntése volt 6 év kontaktlencse meg 3 év szemüveg után. Elképesztő mrnnyire javítja az életminőséget, ahhoz képest meg potom pénz. És teljesen veszélytelen , legalább 100ezer embernek csinálták már meg csak Mo-n. Mindenkinek ajánlom!

2023. ápr. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én 22 éve csináltattam. Ha valamit az életemben nem bántam meg, az ez volt.


- 3,5 dioptriás volt mindkét szemem. Kb. 6 hónap a teljes felépülés, addig védeni kell a szemed az UV sugárzástól.

Azt, hogy mennyire javítható a szemed, a vizsgálatot végző orvos fogja elmondani. Mindenkinek más és más lehetőségei vannak, ez nagyon személyre szabott dolog.


Árakat találsz a különböző szolgáltatók honlapján.

2023. ápr. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Barátnőm szemüveg nélkül nem látott, megműtötték és mostmár nem kell neki szemüveg. A felépülési idő alatt valami speciális napszemüveget kellett hordjon. Azt nem tudom, mennyibe került.
2023. ápr. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

És a műtét kellemetlen, fáj? Hogyan végzik?


És ezt a védőszemüveget pluszban ki kell fizetni, vagy lehet bérelni?


És ha nem sikerül megcsinálni pontosan, akkor garanciálisan korrigálnak, vagy újabb műtétet kell fizetni?

2023. ápr. 26. 21:49
 5/11 anonim ***** válasza:

"És a műtét kellemetlen, fáj? Hogyan végzik?"

Nem fáj, de lehet valakinek kellemetlen, mert végig fennt vagy, érzékelsz mindent.

Ha éppen rakják össze a csontodat altatás nélkül, valaki már attól is rosszul tud lenni, hogy hallja a kopácsolást.

A lézer szövetet éget, tehát van szaga. Na kb. ennyire lehet problémás az érzékenyebb embereknél egy lézeres szemműtét. Kb. 10 perc két szem és már mehetsz is élesen látva haza, miután kapsz egy gyógyszeres védő kontaktlencsét, amit folyamatosan hordhatsz.

Ami igazán kellemetlen utána, az a következő 3 nap. Ugyanis a felső hártya alatt műtenek, tehát a felső hártya képződik vissza kb. 3 nap alatt a szemedre. Az sem kizárt, hogy a 3 napot sötét szobában tudod csak eltölteni. Nekem ez sem volt kellemetlen, fájdalomcsillapítót sem szedtem, de valóban nem tudtam kinyitni a szemem, azért is kell kísérő a következő 3 napra, amikor vissza kell menni a klinikára ellenőrzésre. Mindhárom napon.



"És ezt a védőszemüveget pluszban ki kell fizetni, vagy lehet bérelni?"

Ez a "védőszemüveg" egy UV sugárzástól védő napszemüveg tulajdonképpen. Tehát ne a DM-ben vedd meg, hanem konkrétan optikában. Jelzed, hogy műtét miatt szükséges full UV szűrős szemüveg, és elkészítik. Ez a Te költséged ugyanúgy, mint az utazás, vagy a fájdalomcsillapító költsége is.

Nyilván ha van valakinek ilyen szemüvege, és azt kölcsönadja neked, az is megoldás. Az én szemüvegem például nem sötét üveges volt, de UV szűrős, azt viseltem a szabadban állandóan.



"És ha nem sikerül megcsinálni pontosan, akkor garanciálisan korrigálnak, vagy újabb műtétet kell fizetni?"

Ez a műtét halálpontos.

A gyógyulás és a végeredmény kizárólag a beteg szervezetén múlik.

Én például átestem mínuszosból plusszosba. Jelezték, hogy ez azért van, mert nagyon meg akarok gyógyulni és az agyam túlpörgette a "korrigálást", kell még neki idő, hogy beálljon. Egy ideig enyhe kettős látásom volt (munkámban nem zavart), majd beállt a totális éleslátásra a szemem. Ez az, ami kb. 6 hónap alatt zajlik le. Kinél így, kinél úgy.


Szódásüvegnyi eltérést nyilván nem tudnak korrigálni. De azt el tudják érni, hogy ne szódásüveget kelljen hordani. Azt hiszem 6-8 dioptriáig 100 %-os munkát tudnak végezni.

De mint mondtam, a gyógyulás és a végeredmény kizárólag a műtött egyén szervezetén múlik. Ők csak a lehetőséget biztosítják hozzá.

2023. ápr. 27. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Egyes vagyok, kis kiegészítés ötöshöz:

Nem volt a két szem együtt 10 perc, de még 5 sem.

Egy zöld pöttybe kell belenézni, a szagot éppenhogy egy leheletnyit éreztem, pedig nagyon kényes a szaglásom.

Kapsz előtte egy fél xanaxot, szóval teljesen nyugiban megy az egész.

Ha a felső hártya alatt műtenek, akkor NEM kell megvárni, hogy visszaképződjön bármi is. Hiszen pont hogy úgy csinálják tökéletes felületűre a szaruhártyád, hogy a legkülső réteg sértetlen marad.

Olyan érzéstelenítő szemcseppet kapsz, hogy egy darázs is belerepülhetne, azt se éreznéd. Egy kicsi fémcsipesszel az alsó-felső szemhéjakat kiékelik, de azt se érzed.

Utána igen, kell járni kontrollra, meg pár hétig szemcseppezni adott időközönként adott számú cseppet, semmi vészes. A látásélesség van, akinek ingadozik, egyik nap 120% másik nap 80, aztán beáll. Nekem 120ra állt be, tesómnak 110re.

A napszemüveget nehogy külön csináltass optikában! Hát ugyanazt tudja bármelyik, amelyiken rajta van, hogy full UV. Én olyat vettem ami még polárszűrős is, vagyis a vízszintes fényt is szűrte (ha elfordítottam a telefonomat fekvőre, sötéten láttam benne a képernyőt) de az is csak 10ezer forint volt, nehogy vegyél valami 50ezres csodát az optikában emiatt.

Korrigálnak utólag, ha valamennyit visszaromlik adott időn belül, de ez nagyon nagyon ritka, emberek tízezrei műttették meg és évek óta eszünkbe sem jut, hogy valaha rosszul láttunk.

Én a sasszemklinikán voltam amúgy.

2023. ápr. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Neki vékony volt a szaruhártyája ahhoz, hogy felhajtsanak egy réteget és alatta lézerezzenek majd visszahajtsák, mint nálam, neki a szaruhártya felületét csiszolták le."


A látásjavító lézeres szemműtétnél felvágják a szemgolyó bármely részét? Hogy bírta ki? Lehet altatást kérni?🥺

2023. ápr. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nagyon nagyon vékony felületet hajtottak fel a felszínén. Utána az visszatapad mintha mi sem történt volna. Profi bokszoló is lehet az ember, akkor se fenyegeti a veszély, hogy az onnan elmozduljon. :)

Nem kell altatás, 3 perc az egész tényleg. Százszor inkább mennék vissza még egy szemműtétre, mint mondjuk a fogorvoshoz :D

2023. ápr. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mit hajtottak fel másoknál, de az én esetemben eltüntettek egy felső réteget a szemgolyóról. Az képződött utána 3 nap alatt vissza és ennek a folyamatát ellenőrizték 3 napon keresztül, hogy rendben zajlik, vagy sem. Mi semmiféle nyugtatót nem kaptunk előtte és utána sem. De nem is volt rá szükség.


Műtét után kaptunk kontaktlencsét a szemre, ami ezt a hártyaképződést elősegítette és védte a szemet. 3 nap után levették róla a klinikán, ha semmi gond nem volt.


Ezek szerint klinikák között is eltérő a gyakorlat.


"A látásjavító lézeres szemműtétnél felvágják a szemgolyó bármely részét?" Hogy bírta ki? Lehet altatást kérni?🥺"


Hidd el, hogy semmi ilyesmire nincs szükség. Fájdalommentes az egész, nincs szükség altatásra.


Nem kell parázni, életminőségeden javít.

2023. ápr. 28. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy amikor te csináltattad, még csak a felszíni kezelés volt? Ez a lebenykészítős dolog újabb technológia, gyorsabb gyógyulás, nincs szükség védőlencsére (elfelejtettem de tesómnak is volt tényleg rajta utána).


[link]


Ez volt nekem.


Jobban javítja az életminőséget, mint a borotvált segglyuk!

2023. ápr. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!