Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tényleg olyan rossz az egészsé...

Tényleg olyan rossz az egészségügyi rendszer Amerikában, mint ahogy ábrázolják a filmeken, és ahogy hallani róla?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 27. 11:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%

Én kanadát ismerem, ott állandóan úgy küldenek el hogy semmit nem magyaráznak el csak ha külön kéred őket. Műtét után nem mondanak semmit pl: papám epéjét ki kellett venni, utána semmi dietetikushoz nem küldték. Haza engedték, és hetekig kínlödott az eveéssel. És még drága is a szolgáltatás. A kórházi koszt viszont jó , az dolgozok olyan kiégettek mint nálunk. Papám demens is nem tud egyedül wcre menni 2 napig hagyták hugyba szarba mert az elején nem kértük külön azt a szolgáltatást, hogy segítsenek ebbe neki. Hiba hívta az öreg a nővért....mert eddig még eljut nála a tudata...

Összességében nem gázabb mint itthon.

2023. ápr. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
#1 Hát okés-okés, de azért két külön kontinens a kettő, és gazdaságilag is mások vagyunk. Egyébként sajnálom papádat jobbulást neki. Ezekszerint ott is van bőven inkompetens személyzet, de mondjuk nem biztos, hogy minden kórházban ilyenek legalábbis remélem.
2023. ápr. 27. 12:12
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

ez elég sokat mondó ábra


[link]

2023. ápr. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
60%

Két dolog van.


Egyrészt alapvetően az egészségügyi rendszer a biztosításodon múlik. A munkáltató, vagy Te önszorgalomból fizetsz betegbiztosítást, és az fedezi az orvosi költségeket, de sokkal brutálisabb összegekre kell gondolni, mint amit mi fizetünk a TB-be. Na, most, aki ebből kiesik, nincs munkája, nem tudja fizetni, annak eléggé szűkösek a lehetőségek.

Ehhez képest itthon pusztán a kötelező TB alapján elég magas színvonalú ellátást kapsz: ezt nem magamtól találtam ki. Autoimmun beteg vagyok, és kapcsolatban vagyok rengeteg amerikaival, akinek ugyanez a betegsége van. Lényegesebben jobb az itthoni ellátást. Ott van olyan, aki úgy kap ellátást, hogy elmondja a házi rovosának, mit kellene erre a betegségre felírnia. Szakorvoshoz talán el sem jut soha.

De eprsze akinek jó a biztosítása, az magas színvonalú ellátást kap.


És az utóbbiakból ered a mésik gond: az egészésügyi rendszer igencsak liberális, az orvosok sokmindent ellátnak, és a betegek is sokszor inkább szolgátatásként tekintenek az orvosokra mint szakemberként. Hogy értsd, mire gondolok: útszélén reklámtáblán hírdetnek antidepresszánst, nyugtató azzal, hogy irasd fel az orvosoddal. Abortusz tablettát meg valahol postán is kiküldik. Nálunk az ilyet a törvény is tíltja.

2023. ápr. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
#4 Aha így már értem szóval konkrétan az ellátásnak a kultúrája is másabb akkor kint ezekszerint. Egyébként az antidepresszánsról jut eszembe, hogy pont múltkor láttam olyan videókat, ahol azt taglalják, hogy amit én is szedek gyógyszert sokan pl kint nem engedhetik meg maguknak olyan szinten drága. De ez a hirdetés dolog így magyar fejjel szinte elképzelhetetlen nekem amúgy durva :D.
2023. ápr. 27. 12:26
 6/12 anonim ***** válasza:
69%

Itthon nem kapsz semmit a kötelező TB-ért, nem hogy magas színvonalú ellátást.


Orrműtétre 5 hónapot vártam, aztán kitalálták, hogy mégsem lesz jó akkor és csak abban az esetben marad meg az időpontom, hogyha befekszem aznap a kórházba és akkor majd másnap műtenek. Be feküdtem, de másnap sem volt jó és megint valami + egy hónapot kellett volna várnom (már pontosan nem emlékszem, hogy mit mondtak).

Közben ugyanabban a kórházban meghalt egy ember egy rutinműtét közben!


Szóval köszönöm, de én ebből nem kérek! Csak akkor ha már gyakorlatilag nem lehet igénybe venni, nincs egészségügyi ellátás, jó lenne hogyha nem vonnák le a TB-t a fizetésemből.

2023. ápr. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%
Akinek meg nincs munkája, annak ugyanígy itthon is milliós tételeket számláznak ki, hogyha sürgősségi ellátásra szorul!
2023. ápr. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%

"Itthon nem kapsz semmit a kötelező TB-ért, nem hogy magas színvonalú ellátást."

. Egyetemen oktató orvosokhoz tudok járni kontrollra ingyen. A gyógyszerért filléreket fizetek, mert akkora a támogatás rajtuk.

De Te egyetlen példa alapján leszólod az egész rendszert.

2023. ápr. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%

"Akinek meg nincs munkája, annak ugyanígy itthon is milliós tételeket számláznak ki, hogyha sürgősségi ellátásra szorul!"

. Legfeljebb az, aki szándékosan kerüli az egész ellátó rendszert, hosszasan munkanélküli, de nem is regisztrálja magát munkanélküliként, és még a párezres TB-t sem hajlandó magától fizetni.

Nekem a betegségem miatt ott kellett hagynom a munkámat: ha ez Amerikában történik, eléggé kellemetlen helyzetbe kerülök.

2023. ápr. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
18%

Nem ingyen jársz ahhoz az orvoshoz sem, másrészt pedig nem egy példa alapján, hanem rengeteg tapasztalat alapján. Könyvet lehetne erről írni.


A magyar orvosok jók amúgy, de ha kedves az életed magába kell menni… És sok pénzt ki kell ott per kapni. A probléma az, hogy nem tudsz nemet mondani a TB-re, akkor sem hogyha nem veszed igénybe. Én a közegészségügyet bojkottálnám…

2023. ápr. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!