Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Amerikában szeretnék dolgozni....

Amerikában szeretnék dolgozni. L. A. California környékén. Egészségügyi végzettségem van, még fiatal vagyok, független, és tele önmegvalósítási vággyal. Írtok véleményt?

Figyelt kérdés
Ha itthon betérnék az amerikai nagykövetséghez tanácsot kérni álláskeresés, kikötlözés terén, akkor szerintetek kapnék ott segítséget? Meghallgatnának? angolon kívül még beszélek egy skandináv nyelvet, valamennyit makogok németül, oroszul is tanultam, de túlzás hogy beszélek perfektül. tapasztalatok, vélemények érdekelnek! Komoly kommenteket várok! Thx
2012. dec. 28. 16:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Sok szerencsét... de miért pont USA? (Zöldkártya lottó, vízum, munkavállalói,Ielts nyelvteszt, bankszámla fedezet, stb.)


bővebb info:


[link]

2012. dec. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Oda orvosként is alap a USMLE, ami azért nagyon komoly vizsga, mellesleg nem olcsó, és így is inkább szakorvosokat keresnek.

Kutatóként is alap a Phd (és lehetőleg jó sok publikáció) és az, hogy egy ottani cég/egyetem meghívjon.


Ezektől alacsonyabb végzettséggel nem tudom, hogy mennyi esély van, a nővéreknek is van valami különbözeti vizsga, nekik is kell munkameghívás, vízum és egyéb papírok, szóval sehogy sem lesz egy könnyű menet.

2012. dec. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Minek ír olyan, aki nem ért hozzá?

Simán ki lehet menni az előbb elmondottak nélkül. Környezetemben 2 személy is van, az egyik pedig testvérem.

2012. dec. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
#3-as: Kíváncsiságból megkérdezhetem, hogy milyen típusú vízummal(H-1; H-2 stb?), milyen magyar végzettséggel mentek ki és ott milyen munkakörben helyezkedtek el? És kellett-e bármilyen különbözeti vizsga, hogy elfogadják a magyar végzettséget?
2012. dec. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Feszülten várom a további kommenteket! USA szerintem egyféle gyökeres fordulat lenne számomra. Itthon nyomasztó a helyzet, és nem tudok gyógyítani...nincs eszköz, pénz,stb.... én meg oda megyek, ahol fejlődik a technika! Tudom máshol is fejlődik a technika, de USA mindig motoszkált a fejemben.
2012. dec. 29. 18:31
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom én más területen dolgozok, de pl. lenne nekem is lehetőségem oda menni, de még a szezonális munka is olyan korlátozott vízummal megoldható csak, amit tapasztalatok szerint keményen ellenőriznek. Mi családostól inkább Kanada felé orientálódtunk az USA helyett.
2012. dec. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

L.A. és környéke az egyik legdrágább hely, minden szempontból, az ingatlanbérlés, biztosítás, rezsi minden kivéve a benzin).

Ha szerencséd van és találsz egy jó állást, a kezdő fizetés sem feltétlen elég eleinte, hogy a havi kiadásaidat fedezze. Akkor még nem beszéltünk a biztosításról. Arról nincs infónk, hogy pontosan mi a végzettséged, de ha pl nővér, asszisztens stb, akkor arra is számítanod kell, hogy rengeteg kelet-európai orvos dolgozik kint ilyen poziciókban, mert nem találtak a képzettségüknem megfelelő állást.

2012. dec. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
hmm mondjuk eleinte úgy gondoltam, hogy szobát bérlek, és 3 emberrel élnék, míg jobb nem lenne a helyzet. Azok olcsóbbak azért, és nem is lennék egyedül. :) a kaja meg olyan dolog, hogy tudok én kevés kaja mellett is létezni, vagy lefőzök nagy adagokat. :) Ismertem emberkét, aki a cslaádjával hónapokig lekváros kenyéren éltek kb, aztán szépen helyre jöttek anyagilag. :)
2012. dec. 31. 11:46
 9/11 anonim ***** válasza:

Egészségügyi végzettség...nem tudni mit takar. Ápolóból nagyon sok van kint...

Az angol a lényeg, nem pedig a többi "makogott"nyelv.


Kint vannak regionális, "köz"kórházak, magán kórházak vagy egy-egy biztosító égisze alatt futó medical centerek.

Karrier szempontjából utóbbi kettő érdemes, mert valóban modern eszközök vannak.

Másik kettő átlagos felszereltséggel, átlagos karrierrel elérhető.

A jobb kórházakban válogatnak a dolgozók közül, főleg amelyek VIP szárnyasak.LA-ben nagyon sok ilyen kórház van,pontosan ott figyelhető meg a legjobban az egészségügy. A csórik közkórházasak..ami karrier szempontjából nem nagy durr. A tehetősebbek meg irány a magán szektor.

2012. dec. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
rehabilitáció terén végeztem, gyógytornász vagyok! :) igazán minden lehetőséget megragadok aztán amelyik bejön, azt választom. :) Sajnos itthon a rehab, mint olyan nagyon kezdetleges még :( igény lenne rá, de az ország nem látja be, hogy a lebetegedett embereket csak úgy lehet az adózók sorába visszaállítani, ha rehabilitálódnak....vannak szuper intézmények, igaz! De állás meg nincs :(
2013. jan. 1. 14:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!