Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen orvosnál kell kezdeni...

Milyen orvosnál kell kezdeni a vizsgálatot, ha tejes ételek fogyasztása után hasmenést tapasztalunk?

Figyelt kérdés

10-ből kb. 7 alkalommal fordul elő, tehát nem mindig. És már több mint egy éve.


Háziorvos az első ilyenkor?


2023. máj. 21. 13:12
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Nyilván amikor észleltem a problémát, azóta elkezdtem kerülni a tejes, tejfolos6, tejszínes ételeket, pedig nagyon szeretem őket.


De teljesen kikerulni nem tudtam. És te reméltem is hogy ez majd emulik magától, de nem múlt el.


Egyenként a hasmenés egyetlen alkalommal van csak utána, szóval nem arról van szó, hogy kétpercenkent kell rohanni.


De azért és se jó így.

2023. máj. 21. 13:14
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
A savatképzők erjesztett ecetes vagy zsiros esetleg tulfőtt dolgok steril finomliszt szensan műcukor ezek kombinálása . A nyers rostos lédús akkor ha ritka a rostbevitel utána nem okoz .
2023. máj. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
45%

Gasztroenterológusnál.

Háziorvosi beutaló kell oda.

2023. máj. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Igen.
2023. máj. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 2-es. 👍
2023. máj. 21. 13:45
 6/12 anonim ***** válasza:
45%

Minden élelmiszert írj össze, amelyek ezt okozzák és e listával menj a gasztroenterológushoz.

Ilyen élelmiszerek előtt miket fogyasztottál, elfogyasztás után éreztél -e hasi fájdalmat (ha igen, hol), hasi puffadást)...

2023. máj. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Alapbol ugy higy elhagyod az osszes tejes dolgot es megnezed marad-e ez a problema.

A magyar felnott lakossag jelentos hanyada felnottkent laktozi toleranciaban szenved. Azaz a laktoz(ami a tejcukor magyarul) ugy megfosat higy csak na. Van akit egy korty tej van akit egy liter kakao.stb.

Ezzel ugy elhajt majd a gasztors hogy csak ugy koppansz es pont ugyNezt fogaj mondani, higy eloszor zard ki a tejes dolgojat ha jol vagy akkor hurra.


Szoval amig beutaloert konyorogsz a hazidokinal a gasztroshoz addig ha va penzed csinaltass verbol etelekre allergiatesztet.

Ha nincs akkor hagyd el aatejet es 4 het mulva probald meg ujra egy kis pohar tejjel. ha fosol akkor megvan a ludas.

Laktaz tabletta kaphato a hianyzo enzim potlasara es akkor ha tejes dolog elott egyet elragcsalsz akkor ehetsz tejeset. Persze csak ha valoban ez a gondod.

2023. máj. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Nincs puffadás, de fájdalom, csak egy egyszeri hasmenés. Mikor elindulok wc - re, akkor még nem tudom, hogy hasmenés lesz belőle.


És van amikor eszem például egy krumplifozeleket (csak egy példa, saját foztom, tehát mindig ugyanúgy készítem) 3x hasmenés van utána, egyszer pedig nem.


Tényleg nem értem mi történik ilyenkor.

2023. máj. 21. 14:04
 9/12 A kérdező kommentje:
De fájdalom = se fájdalom. Bocsi a sok hibáért, atirja a telefon.
2023. máj. 21. 14:05
 10/12 A kérdező kommentje:

És hol csinálnak vérből ilyen tesztet magánrendelőben? Kimondottan gasztroenteorologiai rendelőben?


Bocsika a sok kérdésért, eddig ezek a dolgok kimaradtak az életemből halistennek.

2023. máj. 21. 14:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!