Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egészségügyi szempontból...

Egészségügyi szempontból érdemes lenne elhagyni/minimalizálni a tejtermékeket, illetve a szőja és glutén fogyasztást? Esetleg bármiféle tapasztalat ilyen téren?

Figyelt kérdés
Hozott e bármilyen pozitív/negatív változást ezeknek a termékeknek a az elhagyása/minimalizálása számotokra?

2021. aug. 26. 08:29
 1/3 anonim ***** válasza:
63%
Én teljesen elhagytam ezeket, és javult a koncentrációm, szóval megérte
2021. aug. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
48%
Csak akkor érdemes elhagyni, ha érzékeny vagy bármelyikre.
2021. aug. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

Amíg nem volt szója mindenben nem küzdüttem a súlyommal (normál tartományban voltam), és mindent megettem. Majd 2015-17-től sok mindenbe belecsempészték, én meg válogatás nélkül mindent ettem. Hát elhíztam.


Egy évig próbáltam lefogyni kcal számolgatással, mozgással, stb., de nem ment.

Szóját kiiktattam az étkezésemből, és végre letudtam fogyni. Amíg ettem, és számoltam a kcal-t addig nem hogy fogytam, de híztam. Onnantól, hogy kiiktattam fél év alatt lement 30 kg, és kcal szomlgatással múr súlyt tudtam tartani, és viszatértem 20-21 BMI-re.


Mellékes:

Szója elhagyása előtt túlreagált a szervezetem sok mindent, és túlstresszeltek egyszerű élethelyzetek, néha irracionálisan gondolkoztam. Fél évre rá mire teljesen kiürült a szervezetemből a hormon hatása (és helyreállt a hormonháztartásom, -gondolom-)ezek eltűntek. Rapid mood swings lenne a megfelelő kifejezés, ami legjobbam leírta volna.

2021. szept. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!