Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nem sok a 37 000 Ft / 45...

Nem sok a 37 000 Ft / 45 perces díj egy pszichiátriai konzultációért?

Figyelt kérdés

Panaszkodtak már egy páran a magánorvosi díjazásokra, ezért most szándékosan lecsekkoltam, hogy mennyit kérnek el most, 2023-ban. Ledöbbentem. Két éve ilyenkor még a 20 000 Ft is extrémnek tűnt egy pszichiátriai konzultációért, de azt még úgy ahogy meg tudta magának engedni az ember, a közel kétszeresét már pofátlannak tartom. A magyar emberek fele szenved valamilyen mentális betegségben, alkoholizmusban, függőségben, túlstresszelt és nem gyógyszerre, hanem beszélgetős terápiás segítségre van szüksége.

Tudom, hogy ez nem kifejezetten az orvos hibája (neki is meg kell élnie valamiből), hanem a rendszer hibája. De még egy sebészeti vagy belgyógyászati konzultációért sem kérnek el ennyit. Szerintem nem az embereket kellene megszivatni, mert ez a horribilis árazás is egy ok a sok közül, hogy miért nem fordulnak sokan segítségért. Aztán még ők beszélnek arról, hogy az emberek félnek segítséget keresni, ami igazából megfizethetetlen még egy felsőközéposztálybelinek is.


2023. máj. 28. 19:33
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Kösz, de nem használom az internetet a személyes problémáim kibeszélésére. Ez a kérdés pedig most tőlem is független, tényleg ledöbbentem a díjazáson.
2023. máj. 28. 20:24
 12/20 anonim ***** válasza:

11.: Szívesen!

Én az ilyen jellegű problémáimat egyébként saját magam próbálom megoldani. Neked pedig sok sikert a szakemberekhez! Remélem hasznodra válik, és nemcsak a pénzedet fogják lenyúlni. Bocs az elfogultságom miatt :)

2023. máj. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

10: Egyébként a fogorvosok azok, akik amúgy tényleg jogosan kérnek el egy rakás pénzt, mert a sima sztk-ban annyiszor elb*sszák a kezelést, hogy az nem igaz. Inkább kifizetek egyszer egy nagyobb összeget, minthogy törzsvendég legyek a fogorvosi rendelőben.


Drága, de az az esetek többségében egyszeri alkalom, max. 3 ha komolyabb beavatkozásról van szó, utána évekig nem kell a fogorvosi rendelő közelébe sem menni. A pszichiáter/pszichológus viszont rendszeres kezelést igényel.

És ez az, ami nem mindegy.

2023. máj. 28. 20:30
 14/20 anonim ***** válasza:
Ez abnormális, keress másik terapeutát.
2023. máj. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
12: mondom, hogy nem magam miatt írtam ki a kérdést, hanem rácsodálkoztam a horribilis összegre és empatizálok azokkal, akik nem kapnak emiatt ellátást.
2023. máj. 28. 20:35
 16/20 A kérdező kommentje:
14: nézd végig te is a foglalj orvos felületét, 35 000 Ft alatt nem nagyon fogsz terapeutát találni. Ez a díjazás sajnos nem egyedi.
2023. máj. 28. 20:37
 17/20 anonim ***** válasza:
Értem. Mondjuk én beérném pszichológussal is, az jóval olcsóbb. Amúgy meg vannak ingyenes terápiák is.
2023. máj. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Egy pszichotikus beteg, ne adj isten skizoid, borderline személyiségzavaros a pszichológus kompetenciáit meghaladja. Az ingyenes terápiák helyett ott van az sztk, de még egyszer, itt a minőségen van a hangsúly. Egy betegre 20 perc idő jut (sokat is írtam), és sokan nem is végeznek évekig tartó pszichoterápiát, ami az ilyen paciensek számára elengedhetetlen. És még nem említettem, hogy a terápia sikerességét rengeteg tényező befolyásolja: a kölcsönös szimpátia, közös hang megtalálása, bizalom kialakulása, professzionalitás és szakértelem a kezelő részéről, amit egy sztk-s szakember nem biztos, hogy biztosítani tud.
2023. máj. 28. 21:03
 19/20 anonim ***** válasza:
El kell menni a Thalassába.
2023. máj. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Alkati kérdés, hogy kinek mennyire válik be a csoportozás, illetve az, hogy az ottani szakemberekkel/közösséggel mennyire találja meg az illető a közös hangot.

Tehát ez egyáltalán nem garancia arra, hogy megfelelő segítséget fog kapni.

Pl. egy skizoid páciens gyakran preferálja az egyéni terápiát, hiszen a közösségekben nem szeret/nem akar működni, kerüli azt. Sok borderline állapota is csak akkor javul, amikor kettesben van a terapeutával.

2023. máj. 28. 22:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!