Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Jól tudom, hogy munkahelyi...

Jól tudom, hogy munkahelyi vagy üzemorvos nem férhet hozzá a pszichiátriai diagnózishoz?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy nemi, addiktológiai és pszichiátriai betegségek esetén csak maga a kezelőorvos (esetemben pszichiáter) férhet hozzá ehhez az adathoz, még háziorvos sem, ha letiltom a hozzáférést eeszt-ben. Ez igaz? Tehát ha új munkahelyre jelentkezem akkor a munkahelyi orvos sem fogja látni a rendszerben, hogy depresszióval kezelnek? Én szimpla irodai munkára jelentkezek. Biztos lehetek benne, hogy nem derül ki a munkahelyemen, ha egyébként nem befolyásol a munkavégzésben?

2023. jún. 14. 05:39
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
Nem lehetsz biztos.
2023. jún. 14. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
40%

Ha letiltod a hozzáférést akkor is hozzáférhetnek csak körülményesebb. Az eeszt könnyebbé teszi az orvosok munkáját ha megakarják nézni mi volt eddig veled.


Az üzemorvos lehet nem fog így hozzáférni a dolgaidhoz de a háziorvosod igen.

Másrészt ha szigorúan néznek mindent alkalmasságin akkor az üzemorvos kérheti a háziorvosodtól hogy írja fel neki hogy milyen betegségeid vannak, szedsz rendszeresen gyógyszereket, ilyesmik, és persze a véleményt is kérni fogja ogy Ő alkalmasnak talál-e arra a munkára, és ez alapján majd az üzemorvos dönt hogy valóban alkalmasnak talál vagy sem.

2023. jún. 14. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%
Így van, tehát hiába tiltod le és esetleg nem fér hozzá egy üzemorvos, de a háziorvosodat felkeresheti ez ügyben, plusz ha látják le van tiltva, akkor feltételezik eleve, hogy van titkolni való.
2023. jún. 14. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem látja, hogy le van tiltva, mert ezt is le lehet tiltani. Háziorvos pedig nem férhet hozzá még alapbeállításban sem. Minek válaszoltok, ha nem is vagytok képben?
2023. jún. 14. 08:23
 5/6 anonim ***** válasza:
24%
Képben vagyunk, te nem vagy képben, egyébként meg pár kattintással hozzáférhet, ha akar, nálunk az orvosok napi szinten csinálják így, ha kell egy kórelőzmény, akkor kell.
2023. jún. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kár ide kérdést kiírni.
2023. jún. 14. 09:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!