Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az mennyire normális, hogy...

Az mennyire normális, hogy valakivel 11 órakor szirénázva rohan az esetkocsi majd 4 óra múlva hazaengedik?

Figyelt kérdés

Nagymamámat ma 177 es pulzussal vitte el a mentő. PSVT-t állapítottak meg nála, kapott 6mg Adenozint, illetve Isolyte infúzióba 2mg Magnézium szulfátot. Ennek hatására rendeződött a ritmusa. Bevitték a sürgőre, néztek neki gyors laborértékeket amely alapján beszűkült vesefunkciós értékeket állapítottak meg és mivel nem panaszkodott semmire így hazavágták.


Holnap kell visszavinni nephrológiai szakrendelésre sürgős beutalóval, valamint pénteken a psvt miatt kivizsgálásra.


Ez mennyire normális? Nem kellett volna inkább bent tartani addig is megfigyelés alatt? Mi van ha újra jelentkezik nála a psvt? Egyedül él így senki nem fogja észre venni ha baja lesz.



2023. júl. 12. 17:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
En nem vagyok doki, nem értek a dolog orvostudományi részéhez, de a szirenázva bevitelnek semmi köze ahhoz, hogy hamar kiengedik. Ha kiderül, hogy nincs nagy baj,csak azért tartsák benn, mert szirénáva nagyobb volt az ijedelem bevitelkor?
2023. júl. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%
Én a mai magyar egészségügyben már semmin nem lepődök meg. Nem normális, de magyarországon nem egyedi. Nagyon leépítették a kórházi ágyak számát, és akit tudtak stabilizálni, azt valószínűleg hazaengedik, mert kell másnak az "aktív" betegágy. Lehet úgy voltak vele, majd a családtagok ügyelnek rá.
2023. júl. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
Azt írják, hogy a psvt nem életveszélyes.
2023. júl. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A beteget el látták,egyéb vizsgálatokra küldték.

A mamádat vedd magadhoz,vagy menj el hozzá1 éjszakára,és ügyelj rá.

Nem minden sűrgősségin van ügyleti megfigyelő szoba.

2023. júl. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%
Én szubjektíve nem érzem normálisnak, mert továbbra is sürgős eset a sürgősségi beutalóival. Ilyenkor osztályon, pl. belgyógyászaton vagy kardiológián szoktak volt régen keresni egy ágyat és minden kivizsgálást elintéznek pár nap alatt.
2023. júl. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
#3 Tehát ebbe nem lehet belehalni? Mert akkor megnyugodtam. Csakmert a mentős is azt mondta, hogy ekkora pulzussal csoda, hogy magánál van.
2023. júl. 12. 19:19
 7/12 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem akkor is szirénával viszik be, ha mondjuk 10% az esélye, hogy sürgős. De ezt ott háznál vizsgálni, eldönteni nem tudják. A kórházban hamar kiderül, hogy nem életveszélyes, de sürgősen ki kell vizsgálni, akkor elküldik sürgős beutalóval.


Szóval akár normális is lehet. Hogy az adott esetben ez jó döntés volt, vagy spórolós döntés, vagy kifejezett rossz döntés, azt nem tudom.

2023. júl. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nephrológián azt mondta ma a vizsgáló orvosa, hogy rossz az EKG-ja és nem lett volna szabad hazaengedni.
2023. júl. 13. 11:57
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem akarok kekeckedni, de az a 117-es pulzus nem biztos hogy PSVT volt. Nem lehetséges, hogy egy szimpla sinus tachycardiát benéztek? A klasszikus PSVT, ami egyébként is egy összefoglaló név szinte mindig 150/perces frekvencia tartomány felett van. Legyen az típusus avnrt, avrt, vagy akár egy pitvari tachycardia.. Nem azt mondom, hogy nem lehetett vagy hogy tévedtek, de mindenesetre nem szokványos. Én láttam már egy pár ilyen beteget, nekik mindig legalább 180-200-as frekivel ment a szívük. Ráadásul egyetlen ampulla adenozin még sohasem volt elég. Ellenben legyen, nyilván elhisszük hogy az volt. A mentők részéről szerintem nem hibáztak. A kőrház részéről meg úgy voltak, hogy visszaállt sinusritmusba hát hazaengedik. Nekem továbbra is az a gyanúm, hogy az csak egy sinus tachycardia volt ha valóban 117-es pulzusa volt a betegnek. Talán ezt látták a kórházban is, ezért engedhették haza ilyen hamar.
2023. júl. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ugyanakkor meg esetkocsin mentőtisztek vannak, vagy orvos. Nem tudom, ők meg általában elég jók ebben. Ja persze hülye vagyok, nyilván az a 117-es frekvencia már sinus tachycardia volt, miután adenozint adtak visszaállt. Vélhetően a kezdeti frekvencia magasabb tartományban volt. Az, hogy normális-e hogy hazaengedték hát egy magán kardiológiai szakrendelést szerintem érdemes lenne felkeresni. Lehetséges javasolnak egy katéteres ablációt, vagy kap egy ICD-t nem tudom. Mindenesetre egy alapos kardilógiai kivizsgálás nem ártana, akár 24 órás holterrel stb. Jobbulást kívánok!
2023. júl. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!