Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az mennyire normális, hogy...

Az mennyire normális, hogy valakivel 11 órakor szirénázva rohan az esetkocsi majd 4 óra múlva hazaengedik?

Figyelt kérdés

Nagymamámat ma 177 es pulzussal vitte el a mentő. PSVT-t állapítottak meg nála, kapott 6mg Adenozint, illetve Isolyte infúzióba 2mg Magnézium szulfátot. Ennek hatására rendeződött a ritmusa. Bevitték a sürgőre, néztek neki gyors laborértékeket amely alapján beszűkült vesefunkciós értékeket állapítottak meg és mivel nem panaszkodott semmire így hazavágták.


Holnap kell visszavinni nephrológiai szakrendelésre sürgős beutalóval, valamint pénteken a psvt miatt kivizsgálásra.


Ez mennyire normális? Nem kellett volna inkább bent tartani addig is megfigyelés alatt? Mi van ha újra jelentkezik nála a psvt? Egyedül él így senki nem fogja észre venni ha baja lesz.



2023. júl. 12. 17:41
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Most visszanéztem, hogy mit írtam mert nem 117 volt hanem 177 de jól írtam szóval félreolvastad :)


117 nekem is szokott lenni a pulzusom aztán kutya bajom, nyilván 117es pulzusra nem hívtunk volna mentőt.

2023. júl. 23. 13:48
 12/12 anonim ***** válasza:
Nem vettem fel az olvasó-szemüveget.
2023. júl. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!