Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ez így alkoholizmus?

Ez így alkoholizmus?

Figyelt kérdés

Mostanában rá vagyok szokva, hogy minden este megiszok egy jéghidegre lehűtött sört. Jól is esik a nagy melegben, de félek, hogy ez amolyan rossz szokássá válik és esetleg ez már kezdődő alkoholizmus. Szívesen innék még egyet, de szigorúan csak 1et iszok azt az 5 deciset. Egyébként sima lagert iszok, nem azt az ízesítettet. Hetente 3-4 szer iszok, tehát egy héten az elég sok sör, nem tudom lehet-e ettől valami bajom?

26/F


2023. júl. 19. 23:29
 1/10 anonim ***** válasza:
11%
Hát ezt 3 hónap után már bátran nevezhetjük alkoholizmusnak.
2023. júl. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor érdemes lenne mást inni? Mennyire kell csökkenteni az alkohol bevitelt, hogy ne legyen alkoholizmus? Ez ahogy én csinálom okozhat valami egészségügyi problémát?
2023. júl. 19. 23:39
 3/10 anonim ***** válasza:
41%
Mivel van heti 3-4 mentes napod, nem az. De ha felmerült benned, gondold át jól az indítékodat az esti sörözésre, nehogy olyan legyen, amitől mindennapossá válik, mert az már gond, még ha csak egy sör is.
2023. júl. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
58%
Hát alkoholizmusról akkor lesz szó, ha már rendesen rosszul érzed magad nélküle. Rászokni a rendszerességtől lehet főleg, habár az az 1 sörnyi alkohol elenyésző szerintem.
2023. júl. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem érzem magam rosszul, ha nem iszok. Voltam most nyaralni egy hétig és nem ittam és nem éreztem, hogy hiányzik. Itthon viszont jó érzéssel tölt el. Nincs is úgy senkim, szóval gondolom pótcselekvés is, de nem akarok alkoholista lenni.
2023. júl. 20. 00:15
 6/10 hosszúhajú ***** válasza:
hu, hát egy alkoholista nem is tesz fel ilyen kérdést. ez már eleve kizárja. nem bírja megállni hogy igyon, olyan nincs hogy egyáltalán véleményt kérjen, vagy más beleszóljon. a másik hogy ismerek olyat hogy úgynevezett probléma-ivó. szintén csak este iszik, egész nap dolgozik, ez az, de hazaér, és jön a bor. másnap megint reggeltől estig semmi, tesz-vesz de este bor - és még az sem alkoholizmus, hiszen egész nap nem iszik kb este 10 ig. a sör ráadásul lájtosabb is. arról nem beszélve hogy hőség van és nyár. ha már reggel érezd hogy pia kell, mert nem bírod, na az az alkoholizmus.
2023. júl. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Jól nézne ki, ha mindenkit alkoholistának bélyegeznénk, akinek 32 fokban jólesik naponta egy üveg hideg sör. Ez alapján nálunk kb. az egész falu alkoholista. Ha kibírod nélküle, és nem hiányzik, ha nem iszol, akkor ez nem alkoholizmus. Majd ha jön a hideg, és akkor is minden este kívánni fogod, elgondolkozhatsz.
2023. júl. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mindenki így kezdi, aztán néha még egy és így tovább.

Hamarosan igazi alkesz leszel.

2023. júl. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha csak a sör íze és nem a hatása dominál akkor ez nem alkoholizmus,viszont ha hozzászoksz és már nem lazít le,aztán jön a napi 2,majd a napi 3 az már alkoholizmus,szóval a rendszeres alkoholfogyasztás nem alkoholizmus ebben a mennyiségben,de a veszélyeit megsokszorozHATJA.

"Akkor érdemes lenne mást inni?"

Igen,például vizet vagy citromozott behűtött zöldteát,egyébiránt ha más alkoholra gondoltál mi mást innál?A sörnél nincs gyengébb ital,még így is ez a legjobb választás...

2023. júl. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hamar át fog csúszni ez heti 5 6 napba, és napi 2 3 sörbe ha így folytatod
2023. júl. 27. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!