Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Térdsérülés, mit tegyek?

Jade93 kérdése:

Térdsérülés, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Leírom a történetemet, kicsit hosszú lesz, bocsánat. Szóval, múlt hét csütörtökön (07.20.) footballozás közben (kapus poszt) hirtelen irányválzásra kényszerültem először elindultam jobbra majd balra aztán ismét jobbra, csak a talpam letapadt és a térdem nem tudta követni a mozgást. Hallottam egy nagy roppanást, majd összecsuklott a térdem és a földre estem, majd ezután nagy nehezen lábra álltam és megpróbáltam folytatni a játékot, de a térdem összevissza bicsaklott és nem tartott meg, ezért el kellett hagynom a pályát. Fájdalmaim nem voltak, mert edzés előtt diclac kapszulát vettem be fejfájásra, ezért saját lábon haza tudtam menni. Másnap reggel mérsékelt fájdalomra ébredtem, amelyet a térdem belső oldalán és a térdkalácsom mögött érzek, ezért úgy döntöttem bemegyek a balesetibe. Az orvos fizikai vizsgálat nélkül elküldött röntgenre ahol megállapították, hogy nincs törés ezt az orvos közölte velem és fizikális vizsgálat nélkül elküldött haza. Javasalata pihenés egy hétig, gyulladáscsökkentővel kenegessem és ha akarom akkor kössek rá fáslit. Azóta is instabil a térdem mérsékelt fájdalom meg van, 90 foknál jobban nem tudom behajlítani, és kinyújtani is csak annyira tudom hogy az öklöm simán befér a térdhajlatom alá. Szerintetek mi lehet a baj. Hova menjek tovább.

2023. júl. 26. 01:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ortopédiára menj. A balesetin nekem sem láttak a röntgenen semmit. Az ortopéd orvos elküldött MRI-re, ahol kiderült, hogy meniszkusz és szalag szakadásom van. Kívánom, hogy neked ne ez legyen! De jobb utánnajárni.
2023. júl. 26. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha azt mondta hogy 1 hét akkor az 1 hét vagy nem tudsz számolni? Tovább is tarthat. Mivel a röntgen nem mutatott semmit teljesen indokolatlan bárhová menni, de elsősorban pszichológushoz menj el!
2023. júl. 26. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tudod "kedves" hozzászóló nem minden a röntgen, talán ha megvizsgált volna akkor nem tesz ki felesleges sugárterhelésnek, mert a baleseti mechanizmus nem utal törésre
2023. júl. 26. 02:23
 4/8 anonim ***** válasza:
#3 Mégis hogyan állapítsa meg ezt látatlanul? Mi az hogy a baleset mechanizmusa nem utal törésre? Akkor minek mentél orvoshoz ha te magad is meg tudtad állapítani? Teljesen feleslegesen terheled az egészségügyet a látens problémáiddal, remélem amikor életmentő szívműtétet kell végrehajtani egy közeli hozzátartozódon akkor a szívsebész idejét épp egy hozzád hasonló hipochonder fogja elrabolni. Előbb gondolkozz (még ha nehezedre is esik) mielőtt cselekedsz és a tetteiddel másokat bajba sodorsz!
2023. júl. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi az építő kritikát, nem a kioktatást kértem szerintem meg tudom ítélni, hogy van-e szükségem egészségügyi ellátásra. Csak tanácsot szerettem volna kérni, hogy milyen orvoshoz forduljak a problémámmal, mivel még ne volt korábban ilyen sérülésem és szerintem alapból elvárható, ha veszem a fáradtságot és saját lábon felkeresek egy olyan ellátó helyet ami balesettel foglalkozik, hogy legalább egy fizikai vizsgálatot elvégezzen az orvos és úgy küldjön képalkotó vizsgálatra. Ráadásul ne írjon egy alibi ambulánslapot, ha meg sem vizsgál, mert aztán ha felkeresek mondjuk egy kompetensebb orvost akkor abból fog kiindulni, hogy ott semmilyen eltérést nem találtak és egyáltalán miért megyek oda.
2023. júl. 26. 17:14
 6/8 A kérdező kommentje:
A törésre visszatérve, a leírt baleseti mechanizmusnál kicsi az esély rá. Az esetek nagy többségében inkább szalagsérülés vagy porcsérülés alakul ki, ami nagyon kis eséllyel mutatkozik egy hagyományos rtg vizsgálaton.
2023. júl. 26. 17:18
 7/8 anonim ***** válasza:

Mit értesz fizikai vizsgálat alatt, kezdje el nyomkodni vagy ütlegelni? Na és ha törés, repedés, zúzódás vagy bármi egyéb van és a vizsgálattal csak árt neki?


Teljesen szakszerűen járt el az orvo, hogy elsőkörben röntgenvizsgálatra küldött, amely eredményt kiértékelte, hogy neked a súlyos mentális problémáidon kívül semmi bajod nincs.


Ha elmész a következő orvoshoz, vélhetően ő is ezt a diagnózist fogja felállítani. Másfelől ha nem lennél teljesen analfabéta biológiából és anatómiából akkor tudnád hogy egy térdsérülés vagy húzódás gyógyulási ideje minimum 1-2 hét, valamint ezidő alatt minél többet erőlteted annál hosszabb. Szóval azon kívül hogy bevizsgáltatod magadat mindenféle szirsz@rra attól nem fog előbb gyógyulni a térded, végeredményben pedig oda jutsz hogy "ja idővel meggyógyul". De hajrá, nem az én problémám!

2023. júl. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy ismét nem a kérdésre válaszoltál, de mindegy már megkaptam a válaszom. Úgy tűnik nem csak nekem vannak értelmezési problémáim, illetve mentális problémáim, mert Te késztetést érzel mások kioktatásában. Köszönöm sokkal okosabb lettem a válaszaidtól.
2023. júl. 26. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!