Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogy is működik a betegszabads...

Hogy is működik a betegszabadság és háziorvos?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy most álltam nemrég munkába és nem vagyok tisztába a betegszabadsággal meg ilyensmi dolgokkal.

A háziorvosomat nem igazán ismerem, 4 éve jelentkeztem át hozzá, de azóta nem jártam nála - vizsgálataim voltak ugyan, de magánba vagy beutaló nélküliek. Eddig egyetemista voltam szóval nem kellett orvosi igazolás, mert ott úgyse fogadták el.


Szóval mi lenne ha beteg lennék? írok a munkáltatónak hogy aznap nem megyek be, eddig világos. De utána? Aznap elmegyek háziorvoshoz? Vagy ha nem rendel akkor következő héten valamikor és ő ad igazolást arról, hogy beteg voltam elméletileg (hisz ő nem tudhatja hogyha nem látott)? Azt le kell adjam a munkahelyemen?



2023. aug. 30. 14:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Vagy bemész személyesen a háziorvoshoz, vagy telefonon felhívod, hogy beteg vagy, és kéred, hogy vegyen táppénzre. Ha meggyógyultál, bemész a papírért. Utólag nem írathatod ki magad táppénzre.
2023. aug. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Beteg szabadság nincs,csak táppénzes állomány.
2023. aug. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

#2

Az fura, mert a munka törvénykönyve szerint van betegszabadság. Mondjuk azt én se értem hogy hogy működik.



#kérdező

Az első napon amikor beteg vagy, bemész a dokihoz vagy csak felhívod, megmondod hogy írjon ki táppénzre. Utolsó nap bemész a papírért.

2023. aug. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Háziorvos fuggo. De legkesobb aznap mikor nem mesz munkaba szolnod kell neki vagy telefonon vagy bemesz es felvesz betegallomanyba. Szolsz ha kijelentkeztessen, azt utolag is lehet es akkor mehetsz a papirert
2023. aug. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És nagyon fura lesz hogy 4 évig nem kerestem és most hirtelen felhívom?
2023. aug. 30. 17:32
 6/7 anonim ***** válasza:

Az a dolga hogy segítsen annak aki beteg. Aki nem beteg az szuper

(Habar evente kellene laborra menni ugyebar..)

Teljsyen normalis dolog ha barki tappenzt ker a haziorvosatol. Xd

2023. aug. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"(Habar evente kellene laborra menni ugyebar..)"

Ezért írtam már a leírásba is, hogy a nem beutalós vizsgálatokat intéztem magam és minden mást magánba. Évente van nagylaborom.


Köszönöm a válaszokat. Remélem tényleg nem fog hülyének nézni amiért hirtelen keresem telefonon. Főleg mert azóta mióta nála jártam még lakcímet is váltottam, szóval mostmár ha minden igaz nem köteles fogadnia.

2023. aug. 30. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!