Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A háziorvosnak miért érdeke,...

A háziorvosnak miért érdeke, hogy ne legyek táppénzen?

Figyelt kérdés

Általában egy évben egyszer szoktam táppénzen lenni, ritkán vagyok munkaképtelenségig beteg. Azonban mióta a gyermekünk óvodás, hozza haza rendszeresen a betegségeket és egyre több talál meg, de ezeket lábon ki lehet hordani. Most volt először az utóbbi négy évben, hogy egymást követő két hónapban is ágynak döntött egy-egy betegség. Első alkalommal telefonon kiírt egy hétre. Most, második alkalommal már szó nélkül behívott. Megvizsgált és azt mondta, hogy Ő nem lát semmit, holnap mehetek.

A vak is látta rajtam, hogy levert vagyok, csillog a szemem, alig bírok nyelni a tüszős mandulagyulladás miatt. Elmondtam neki, hogy fáj a fejem, irritál a ruha ahogy a bőrömhöz ér, kótyagod a fejem emiatt elég félelmetes a napi 2 óra vezetés és a gyereket most diagnosztizálta a gyermekorvos vírusfertőzéssel, végig hányta az éjszakát, mindannyian benne vagyunk. Nem érdekelte.

Másnap vissza mentem, hogy 38,5 fokos lázam volt az este mielőtt gyógyszert vettem be és a saját nyálamat se tudom lenyelni úgy fáj. Tiszta fehér pötty a mandulám. Megint megvizsgált sietve, mondta, hogy nem látja rajtam azt amit elmondtam.

Mondom neki, hogy én tudom, hogy sokan járnak ide egy hét pihenőért, de láthatja, hogy ritkán vagyok beteg. Azt mondja: ha már így felhoztam a dolgot, látja, hogy múlt hónapban is voltam táppénzen és neki ne magyarázzam meg, hogy nem csak azért vagyok itt. Ezt elismételte négyszer és kitessékelt az ajtón. Levédte magát egy táppénzes papírral a hétre, de valós megoldást nem adott a problémára.


Kérdezem én, ez mindenhol így megy? Máshol is így megváltoztak az orvosok?


Mi alapján kapja a fizetését?

Érdeke, hogy ne legyél táppénzen?



2023. jún. 7. 22:49
 1/4 anonim ***** válasza:
53%
Nálam se szereti, mikor szétment mindenem a fájdalomtól vagy varrat volt rajtam, elküldött volna úgy dolgozni. Az sem mindegy nekik mikor milyen kódra írják vagy valami ilyesmi, ami számít nekik.
2023. jún. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A gyermekorvos nem szokta kérdezni, hogy adjon-e táppénzes papírt, amikor beteg a gyerek és otthon ápolod?
2023. jún. 8. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1-es: látod, nem furcsa, hogy Ő dönti el, hogy otthon legyél-e vagy dolgozz, élj vagy halj, de azt se tudod, hogy milyen érdek fűzi ezekhez a fontos döntésekhez? Semmit nem tudunk a rendszerről. Próbálj rákeresni, minden lesz ott, csak a válasz nem.

2-es: A feleségem, az anyja otthon van vele, ha beteg, Ő tudja ápolni. Mint azt a kérdésemből leszűrhetted, nem táppénzes papírt akarok, hanem olyan megoldást a betegségemre, ami után nem kell szövődményektől tartanom, mert ő csak azt hajtja, hogy Neo Citrán, C vitamin bla-bla. Semmit nem adnak már betegségre, de a TB-nkből élnek még ha az OEP-n keresztül is.

2023. jún. 9. 00:52
 4/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ebben az esetben felkeresheted az üzemorvost is és ő ad erre orvosi javaslatot, a háziorvosnak ezt odaadod és el kell fogadnia. Vannak sajnos kekeckedő háziorvosok.
2023. jún. 9. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!