Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A mentőkhöz beérkező segélyhív...

A mentőkhöz beérkező segélyhívások rögzített hanganyagát mennyi ideig őrzik meg a mentők?

Figyelt kérdés

Tudja valaki, hogy a mentőkhöz beérkező segélyhívások rögzített hanganyagát mennyi ideig őrzik meg a mentők, hogy vitás kérdésben bizonyítékként lehessen felhasználni?


Sajnos többször tapasztaltam, hogy ha az idős, beteg személyhez, akit gondozok, ha mentőt hívok, akkor a beteg állapotát pontosan leírom a diszpécsernek és a kiérkező mentőknek is elmondom, akkor ők is úgy látják, hogy minden úgy van, ahogy elmondtam, és az SBO-ra érkezve ők is elmondják, amit tapasztaltak, de az SBO-ra bevitt beteg ambuláns lapján ezekből a panaszokból és tünetekből már alig jelenik meg valami, emiatt úgy tűnhet, hogy nem nyomós okkal, hanem unalomból hívogatom a mentőt a beteghez.



#mentők #segélyhívás #SBO #sürgősségi betegellátó osztály #segélyhívás rögzítése #hangfelvétel megőrzése
2023. aug. 31. 13:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Várj ezt nem teljesen értem. A problémád az SBO-val van és a mentők hívását akarod kikérni? Vagy ezt most tényleg nem értem mi a probléma.
2023. aug. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

A gond azzal van, hogy amit a mentőknek a telefonban elmondtam a beteg állapotáról, és amit a kiérkező mentősök is láttak és azok alapján a panaszok alapján döntöttek a beszállítás mellett, az nem jelent meg az ambuláns lapon, pedig a beteg a beszállítást követően is ugyanabban az állapotban volt, mint amikor a mentőbe berakták.


Az ambuláns lapon van egy olyan rész, hogy "panasz", ahol meg kellene jelennie azoknak a panaszoknak, amiket látva a mentők úgy ítélték meg, hogy a betegnek szüksége van arra, hogy beszállítsák az SBO-ra.


Problémám egyébként nincs.


Kérdésem van: Tudja-e valaki, hogy a mentőkhöz beérkező segélyhívások rögzített hanganyagát mennyi ideig őrzik meg a mentők?

2023. aug. 31. 14:05
 3/13 anonim ***** válasza:
A betegjogi képviselőt lehet ilyesmi probléma esetén keresni.
2023. aug. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Tehát az SBO nem rögzíti azt amit a mentőknek elmondtál. De ha nincs problémád akkor miért kéne a hangfelvétel? Jelezd a betegjogi képviselőnek, hogy véleményed szerint az SBO nem végzi jól a munkáját. És Te ezért a mentőket teszed felelőssé. És ezért a mentők hangfelvételét akarod elkérni.
2023. aug. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

3-nak: azért itt kérdezem, mert ennek az oldalnak a neve az, hogy Gyakori kérdések. Sokan olvassák ezt az oldalt, bízom benne, hogy valaki használható választ ír, mert a mentők oldalán nem találtam meg a választ erre az adatkezelési szabályozásra vonatkozóan.


Betegjogi képviselőhöz minek fordulnék azzal a kérdésemmel, hogy "A mentőkhöz beérkező segélyhívások rögzített hanganyagát mennyi ideig őrzik meg a mentők?"

2023. aug. 31. 15:01
 6/13 A kérdező kommentje:

4-nek: olvastad a kérdésemet egyáltalán?


A kérdés, amire a választ várom: "A mentőkhöz beérkező segélyhívások rögzített hanganyagát mennyi ideig őrzik meg a mentők?"


Semmiféle egyéb komment, vagy konteó, vagy kérdezősködés nem érdekel.


Aki nem tudja a kérdésemre a választ, az miért érez kényszert arra, hogy hozzászóljon?

2023. aug. 31. 15:05
 7/13 anonim ***** válasza:
23%
#5: Ha észrevetted, ezen az oldalon bárki válaszolhat, akár te is. Olyan választ itt nem fogsz kapni, ami alapján számonkérhetnéd a mentősöket, hogy hol a hangfelvétel vagy az orvosokat, hogy mért nem azt írták az ambuláns lapra vagy a zárójelentésbe, amiket te diktáltál. Tulajdonképpen engem sem érdekel a pattogásod. Annak írtam, akit érdekel, hogy hova fordulhat, ha nem az kerül a papírra, ami a panasza volt. Bár ki is van plakátolva, de talán elkerülte a figyelmét. Akit nem érdekel, annak ott az "x" a jobb felső sarokban.
2023. aug. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Panasz alatt nem a te panaszod, meglátásod, hanem a beteg elmondása szerepel. Ha ő " disszimulál " eltagad dolgokat, akkor az.
2023. aug. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
7-nek: a kérdésem a következő volt: A mentőkhöz beérkező segélyhívások rögzített hanganyagát mennyi ideig őrzik meg a mentők?
2023. szept. 1. 12:09
 10/13 A kérdező kommentje:

8-nak: miután én a beteg GONDOZÓJA vagyok és miután a beteg az életkora, valamint a betegségei miatt nem képes úgy kifejezni magát, mint ahogy az egészséges fiatalok és középkorúak általában képesek, valamint az a tény, hogy ÉN észleltem a rosszullétet és ENGEM kérdeztek ki a mentők, teljes meggyőződésel feltételezem, hogy az ÉN válaszaim a beteg JAVÁT szolgálják és az SBO-n kötelességük lenne a beteg ÉRDEKÉBEN figyelembe venni azt, amit ÉN megfigyeltem a beteg állapotának a változásában.


Pláne, ha a beteg kifejezetten KÉRI azt, hogy engem, a GONDOZÓJÁT is végighallgassanak, pl. azért, mert ő zavart, önmegfigyelésre képtelen állapotban volt... ???


A beteg javát az nem szolgálja, ha a beteg ÉS a gondozója által észlelt tünetek nem kerülnek fel az ambuláns lapra és a beteget nem a ténylegesen megfigyelt TÜNETEK alapján vizsgálják ki, hanem az ügyeletes orvos ötletei alapján.


MI a helyzet pl. abban az esetben, ha a beteg NEM képes tisztán összefoglalni a saját állapotát, sőt, a saját állapotának a megfigyelésére sem képes, mert például SZEPTIKUS SOKK lépett fel nála és emiatt zavart, kába, nem kommunikál ???


MI a helyzet abban az esetben, ha a beteget az ÉLETKORA és a TEKINTÉLY tisztelete miatt hülyének nézik az SBO-n és IRÁNYÍTOTT kérdésekkel terelik abba az irányba, hogy "nincs itt semmi baj, lehet hazafelé menni..." ???

2023. szept. 1. 12:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!