Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A mentőkhöz beérkező segélyhív...

A mentőkhöz beérkező segélyhívások rögzített hanganyagát mennyi ideig őrzik meg a mentők?

Figyelt kérdés

Tudja valaki, hogy a mentőkhöz beérkező segélyhívások rögzített hanganyagát mennyi ideig őrzik meg a mentők, hogy vitás kérdésben bizonyítékként lehessen felhasználni?


Sajnos többször tapasztaltam, hogy ha az idős, beteg személyhez, akit gondozok, ha mentőt hívok, akkor a beteg állapotát pontosan leírom a diszpécsernek és a kiérkező mentőknek is elmondom, akkor ők is úgy látják, hogy minden úgy van, ahogy elmondtam, és az SBO-ra érkezve ők is elmondják, amit tapasztaltak, de az SBO-ra bevitt beteg ambuláns lapján ezekből a panaszokból és tünetekből már alig jelenik meg valami, emiatt úgy tűnhet, hogy nem nyomós okkal, hanem unalomból hívogatom a mentőt a beteghez.



#mentők #segélyhívás #SBO #sürgősségi betegellátó osztály #segélyhívás rögzítése #hangfelvétel megőrzése
2023. aug. 31. 13:03
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Látod, kérdező! Most is hosszan magyarázod, hogy mi a PROBLÉMÁD. Erre írtam, hogy merre keresném a megoldást. Nem érzem azt, hogy hibáztam volna. Nincs olyan válasz, ami a kérdésedre és a problémádra is válasz lenne. Ezt a paradoxont magadnak csináltad és csak te szenvedsz tőle.
2023. szept. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, meddig őrzik meg, de amióta volt az "ominózus eset" (amivel tele voltak a hírek azóta tudtommal jobban figyelnek az ilyenre.

Egyébként nálam is rendszeresen a fő panaszom nem kerül fel a papírokra.

2023. szept. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom meddig, de sok helyen elmondják, h minőgbiztosítási v fsz tudja milyen okokból megőrzik a telefonhivast x évig. A mentőknél kivételesen fontos lenne. Mi tegnap találkoztunk ezzel. A mentősök mást mondtak a fülünk hallatára mint amit mi nekik mondtunk. Csak szerencsère életben voltunk és tudtunk ellenkezni. De az idős betegeknek kb semmi esélye nincs. 12 órát vártunk es sokmindent láttunk. Abból a 12 órából 8 azzal telt h vártuk a mentőt h átvigyen egy másik 1km en belül lévő kórházba. Aztán saját autóval átvittem. Egy néni 10 órát várt a folyosón etel ital nélkül. Kiabált, segítséget kért, és demens is volt. Megtelt a katéteres zsákja, lerúgta. 10 mpként mentek el mrllette nővérek orvosok, senki le sem szarta. Szoltam efmgy nővérnek h mindjart szétrobban a pisizsák, cseréljék ki. Nagy kegyesen kb 40 perc múlva odajöttek. És nem az volt h percenként érkeztek a tömegkaramból túlélői, hanem lazán tologattak be néha vkit és 3 vizsgáló volt, néha üres volt egy ideig valamelyik. Voltak olyan személyzet aki a pultnal állt es a házitojásokról beszélgettek.

Tüdőembólia gyanúval ctre küldtek, és miután fél órát vártunk ugyancsak a folyosón, kimentem szolni h na mi a helyzet? Hat egy betegszállító van, igyekszik. Közben sztem ebedszünet volt. Mondtam h tudja mit jelent a tudőembolia? Akkor miert nem pörgetik meg egy kicsit a dolgokat?

Na kb 15 perc múlva jött kenyelmesen sétálva a fazon.

Hiába mondtam h lázasnak erzi magát a hozzátartozom es rázza a hideg, senki nem merte meg a fcking lázát! Esnem egy 85 eves menthetetlen nenikeről van szo hanem a 40 alatti egyebkent egeszséges ferfi paromrol aki hirtelen összeesett. Szoval most kaptam egy kis ízelítőt, hogy mi is folyik.

Több országban is eltem de elárulom h ott nem volt ilyen. Es joval enyhébb dolgok voltak, térdbeütés meg láz..

2023. okt. 8. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!