Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha Szegedre járok egyetemre,...

Ha Szegedre járok egyetemre, de Békés megyében lakom, hogyan juthatnék el hétközben a háziorvoshoz?

Figyelt kérdés

Ma elkezdtem magamon enyhe felfázásos tüneteket tapasztalni. Igencsak hajlamos vagyok a felfázásra és a náthára is, az utóbbi időben elég jól meg is voltam fázva.

Ittam ma már teákat is, sok vizet, felöltöztem rendesen, ahogyan eddig is, de még mindig érzem azt a kissé kellemetlen érzést, amit közvetlenül a komolyabb felfázásaim előtt szoktam.

Még 1 hónapja kezdtem az egyetemet, és az lenne a kérdésem, hogy ha nem múlnak a tüneteim, lenne-e esetleg valami mód arra, hogy a háziorvosi kezelést igénybe tudjam venni? Holnap gyakorlatom van, ami kötelező, így arról semmiképp nem hiányozhatok, pénteken pedig az állandó diákigazolványomat kell átvennem, fix időpontban. Leghamarabb is délutánra érnék haza, amikor már nincs rendelési idő.

Arra gondoltam, hogy másnem felhívnám a háziorvosomat, hogy mondjon rá valamit, de vizelet vizsgálat nélkül nem hiszem, hogy érdemben tudna nekem segíteni, ha ténylegesen felfáztam.

Ti mit tanácsolnátok, mit tegyek?


Előre is köszönök minden segítséget!

19/l



2023. okt. 11. 15:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Idézet az SZTE honlapjáról:

TÁJÉKOZTATÓ HÁZIORVOSI ELLÁTÁSRÓL

Kedves Hallgatónk!

Tájékoztatom, hogy egyetemi tanulmányai ideje alatt lehetősége van a felnőtt háziorvosi ellátást Szegeden, a Kar oktató háziorvosi rendelőjében igénybe venni. A Szegedi Modell Eü. Szolg. Bt. által működtetett, területi kötelezettség nélküli, felnőtt háziorvosi rendelő, az I. sz. Szakorvosi

Rendelőintézet 21. sz. rendelőjében üzemel (6725 Szeged, Tisza Lajos krt. 107). Dr. Pál Krisztina, Telefon:(62)545-552

Tanulmányai idejére mindenképpen javasoljuk, hogy Szegeden jelentkezzen be háziorvoshoz, hiszen betegség esetén alap- és beutalóhoz kötött szakellátást, vagy betegsége miatti hiányzás esetén igazolást csak így tud helyben kapni. Természetesen lehetősége van a szegedi tartózkodási

helyének bejelentése után a lakcím szerint illetékes háziorvos kollégához is bejelentkeznie, vagy bármely más szegedi háziorvost választania is!

2023. okt. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2023. okt. 11. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!