Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A kórházakban miért nem...

A kórházakban miért nem fürdetik meg a betegeket?

Figyelt kérdés

Elfekvőkben miért nem mosdatják, fürdetik meg a magatehetetlen betegeket?

Maguktól nem tudnak elmenni zuhanyozni, de nem segít nekik senki. Miért?

Az ágyban is lehetne őket áttörölni nedves kendővel, de nem teszi ezt senki.



2023. okt. 16. 09:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
72%
Emberhiány. Nincs arra idejuk a sok mas teendo mellett.
2023. okt. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
79%
Ez nem igaz. Csak ritkábban mint kellene sajnos.
2023. okt. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
63%
Gondolják, bemegy a hozzátartozó úgyis és megcsinálja. Amúgy meg kevesen vannak. Nincs rá minden nap idő.
2023. okt. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
61%

Minden kórházban kevés az ápoló. Mivel a magyar gazdaság alapja az, hogy becsábítunk rengeteg multinacionális céget az adókedvezményekkel, sokmilliárdos állami támogatással, meg olcsó munkaerővel, így az állam úgy tartja alacsonyan a béreket, hogy az állam által foglalkoztatott személyek bérét nem emeli, hogy ne kelljen efölé menni a multiknak. Ezért a magyar dolgozók jelentős része külföldre migrált. Emiatt van orvos- és nővérhiány mindenhol.

És ezt az egész gazdaságpolitikát az mozgatja, hogy a betelepülő multik a nekik adott kedvezmények harmadát visszaadják a Fidesznek.

2023. okt. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
61%

Nekünk azt mondták hogy ez a hozzátartozó dolga.

Nem fogják emelgetni a beteget. Nem fognak megszakadni.

Mondjuk tènyleg egy szál bèl mindegyik ápolónő, ès nincs fèrfi ápoló. Ilyen rèszlegekre erős fèrfiakat kène alkalmazni, mert ez kemèny fizikai munka

2023. okt. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
73%
A hozzátartozókat meg nem engedik be. Délelőtt egy óra nálunk, ennyi. Ha a hozzátartozók dolgoznak, akkor így jártak.
2023. okt. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
74%
Mièrt lettem lepontozva? Ezt mondták, szó szerint. Mezőkövesdi "elfekvőről" írtam.
2023. okt. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
7-es a kövesdi elfekvő kemény hely...
2023. okt. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Nem igaz, hogy nincs elég ápoló és nincs férfi ápoló!


Mindkét szülőm kórházban halt meg, 2 különböző budapesti kórházban. Édesanyám ráadásul 2 kórházban is volt, mielőtt meghalt. Így összesen 3 budapesti kórházról tudok véleményt írni.

Hogy mit csináltak az ápolók a kórházakban? Szinte semmit! Órákig ültek egy külön kis szobában, beszélgettek, nevettek, zenét hallgattak.


Előfordult, hogy bementem édesapámhoz és szegény úszott a vizeletében, mert legalább 2 napig nem cserélték ki a pelenkáját. Megtelt a pelenka és elázott a lepedő és a matrac. Kérdeztem az ápolótól, miért fekszik édesapám a saját vizeletében? Erre azt mondta, hogy "nem kaptak pelenkát már 3 napja, ezért nem tudta kicserélni". Amikor a kezébe nyomtam 2 ezer forintot, máris előkerült egy tiszta pelenka és kicserélte. Ez 2019-ben volt. Amikor kiment, két beteg azt mondta, hogy van pelenka bőven, nekik naponta kétszer is kicserélték, csak édesapámnak nem. Talán azért, mert Alzheimer kóros és nem tudja senkinek elmondani.


Nem értem, az ápolók munkáját nem ellenőrzi senki? Én akkor panaszt tettem az igazgatónőnél személyesen, erre kérdezte, hogy mit keres édesapám a kórházban, miért nem viszem idősek otthonába? Csak az érdekelte, hogy szabaduljon a betegtől, az viszont nem, hogy az ápolók szándékosan nem csinálnak semmit.


Édesanyám leukémiás volt, nem tudott felkelni, járni, nem volt hozzá energiája. Én a gerinc betegségem miatt nem tudtam emelgetni. Már 2 hete ott feküdt, a nagy kánikulában izzadt. Nem segítettek neki. Még a lepedőt sem cserélték ki alatta. Rendszeresen átöltöztettem, ahogy tudtam és közben nedves törlővel mindenhol törölgettem. A hajával nem tudtam, mihez kezdjek, az ágyban nem lehet megmosni. Hiába kértem segítséget, nem segítettek az ápolók. Voltak közöttük erős férfiak is!

Végül az egyik nővérkének adtam 4 ezer forintot, ez is 2019-ben volt és láss csodát: édesanyám máris meg lett fürdetve!

A nővérke oda hívta az egyik ápolót, megemelték édesanyámat, segítettek neki felkelni, elvezették a fürdőszobába, leültették egy székre, így ülve alaposan tusfürdővel mindenütt megmosták és még a haját is szépen samponnal megmosták. Megvolt hozzá a rutinjuk csak akarni kellett...


De mi van azokkal a betegekkel, akiknek nincs hozzátartozójuk? Vagy van, de nem tudnak fizetni?


Még valami: az ápolók miért nem etetik a súlyosan beteg, magatehetetlen embereket? Nem igaz, hogy túlterheltek vagy kevesen vannak. Láttam, ahogy órákig szórakoznak a nővéri szobában, céltalanul sétálnak a kórházban vagy a bejárat előtt legalább félórán át állnak, cigiznek, beszélgetnek.

A betegek etetése nem nehéz fizikai munka!


Én napi szinten bejártam mindkét szülőhöz és megetettem őket. Gyakran más beteget is, mert kérték, hogy segítsek. Nem tudtak önállóan enni. A szívem megszakadt, amikor láttam, hogy próbálnak enni, de nem tudnak.

Végül édesapám éhen és szomjan halt meg akkor, amikor influenza járvány miatt nem engedték, hogy bemenjek hozzá, mert látogatási tilalom volt.


Miért nem ellenőrzi senki, hogy az ápolók és a nővérkék miért nem végzik el a munkájukat?

2023. okt. 16. 16:34
 10/20 anonim ***** válasza:
56%
Dettó ugyanezt tapasztaltam! Nem kis létszámban parádéznak a folyosón az ott dolgozók de nem csinálnak semmit. A gyógyszereket nem adják be, csak leteszik az éjjeli szekrénykére, a beteg el sem éri vagy olyan szenilis, hogy nem tudja bevenni. A hozzátartozóm súlyos szívbeteg volt, napokig nem adták be a gyógyszert, mert sz@.-tak rá. Ez egyenlő a szándékos emberöléssel.
2023. okt. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!