Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A kórházakban miért nem...

A kórházakban miért nem fürdetik meg a betegeket?

Figyelt kérdés

Elfekvőkben miért nem mosdatják, fürdetik meg a magatehetetlen betegeket?

Maguktól nem tudnak elmenni zuhanyozni, de nem segít nekik senki. Miért?

Az ágyban is lehetne őket áttörölni nedves kendővel, de nem teszi ezt senki.



2023. okt. 16. 09:17
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
77%

Két ápolónő ismerősöm van. Tőlük hallom állandóan, hogy már eddig is létszámhiány volt, de most megint ez nyugdíjba ment, emez elment egy multihoz szalagmunkásnak, stb. És újak meg nem mennek, mert fizikailag nehéz munka, undorító munka, kevés pénzért. Már kp-t se mernek elfogadni, mert tilos.

Már 4 éve is volt létszámhiány, de most az utóbbi 1-2 évben még szélsőségesebb lett. Részben azért, mert sokakat elküldtek, mivel nem voltak hajlandóak beoltatni magukat Covid ellen.

Most már bármit csinálnak a megmaradt ápolók, nem mer nekik szólni senki, mert ha még ők is elmennek, akkor tényleg nem marad senki. Már most is az ápolók egy része csak azért van ott, mert máshová nem alkalmas, itt meg örülnek, hogy valaki hajlandó ott lenni.

2023. okt. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
55%

11-es: Nem igaz, amit írtál! Saját szememmel láttam: nem kis létszámban ott lógnak az ápolók, nem csinálnak semmit. Húzzák a szájukat, ha pl. a nővér rászól valamelyikre, hogy cserélje ki egy beteg pelenkáját.


Fizikailag nehéz a munka? Hogy lehet nehéz az, amit nem csinálnak?


A készpénzt igenis elfogadják, tőlem mindig elvették. Ahogy olvasom a kérdezőtől is. Sőt, csak a hozzátartozóktól kapott KP-ért csinálják azt, ami egyébként a dolguk lenne!

2023. okt. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
52%
Ku rva anyjukat az ilyen ápolóknak!
2023. okt. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
58%

"Ahogy olvasom a kérdezőtől is."

Nem tűnt fel, hogy a kérdező 2019-et írt? Akkor még, ugye, nem volt illegális pénzt elfogadni.

2023. okt. 17. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
56%

#14: Tőlem most is minden orvos elfogadja a pénzt sőt, elvárják is. Tilos vagy nem tilos, úgyis elveszik. Ha nem adsz pénzt, nem foglalkoznak veled, nem utalnak tovább vizsgálatra. Ilyen egyszerű.

Ha feljelented, letagadja.

2023. okt. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Nem csak, hogy elfogadják a pénzt az orvosok, nővérek, ápolók, hanem elvárják is!

Hiába változott a törvény, ez őket nem érdekli.


A hírekben is hallottam pl. most, hogy lebukott egy orvos és az asszisztense, eszméletlen sok pénzt fogadtak el a betegektől. Alkalmanként 10-20 ezer forintot, pedig nem magánrendelésről van szó!

Az orvos lakásában milliókat találtak, ezt mind a betegektől kapta.

2023. okt. 18. 14:02
 17/20 anonim ***** válasza:
57%

Én eü dolgozó vagyok, bár én a rehabilitációban dolgozom.

De a covid alatt át voltam vezenyelve hol az egyik hol a másik osztályra.

Egyáltalán nem azt tapasztaltam amit írtok. Mert mindenhol megvolt a napirend.

Reggel mindenkit át pelenkaztak, aztán reggeli, gyogyszereles, dokumentáció, ebéd osztás, etetés, kB két órával később pelenkazas, általában utána jön a látogatási idő, ők akkor ismét dokumentalnak (minden szart le kell írni), utána vacsora, általában ismét gyogyszereles, majd esti pelenkazas furdetessel egybe kötve. Hajmosas kB heti egyszer van.


Ez egy olyan kórházban volt amit szintén nagyon szidnak, de mégis, saját szememmel láttam hogy mindig mindenkit rendszeresen rendbe raktak.


Persze ha a délutáni pelenkazas és a látogatási idő között valaki telerakta a pelenkát akkor a hozzátartozó egyből verte az asztalt hogy mindenki anyját amiért nincs tiszta pelenka a maman. Általában 3 nővér volt egy 12 órás műszakban, elhihetitek hogy elég fárasztó a kB 30 fős osztályt végig pelenkazni egyszer is, de minimum napi 3szor végig csináljak, plusz egyszer furdetnek.. Szóval kemény. És mégis szidtak őket is mindig..

2023. okt. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

9# igazad van! Én is voltam kórházba, a h.lyek azt hitték nem fogok meggyógyulni. Ja es hogy viselkedtek. Azt gondolták úgysem talalkoznak velem.

Mindenki sz.rul vant velem orvostól kezdve mindenki durvaskodott. Komoly láb műtét!

De talalkoztam velük nem akárhol, mostanra kitanultam én is az asszisztensi szakmát, de gyakorlatom során láttam tobb helyen gyaksziztam hogy kedvesseg josag hianyzik. P@tk@ny a legtobbje es azért nincsenek normális ápolók mert a normalisakat addig bax.gatjak míg elmennek. Fejétől bűzlik a hal. Jó lenne rendet rakni végre

ápr. 17. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
11letszamhiány mert boszorkák kozott senki sem akar dolgozni. Es korhazakba tisztelet a kivetelnek többsége az
ápr. 17. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

12 gyaksziztam kórházba fekvőknél.

Nyilván vannak háttermunkak mint dokumentálás, gyogyszerosszekészítes stb. de lett volna bőven még potenciál ha van benned némi empátia. Ahol a vezető ápoló normálisabb volt ott az ápolók is normálisabbak voltak. De volt olyan részleg ahol levoltál ba.va hogy mit kedveskedsz a beteghez erre nincs idő.

1 szó: Gyalázatos.


Az hogy meghalltak a szuleid influenza idején es nem engedtek be hát sajnálatos módon kiirni is kínos de számomra ez gyilkosság. Amikor nem adsz enni, nem gondozod stbstb

ápr. 17. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!