Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » SZTK/állami végbéltükrözés...

SZTK/állami végbéltükrözés fáj-e? Mennyire elviselhető?

Figyelt kérdés

Édesapám rákban hunyt el, papa is meg kb az egész apai ág. DNS hiba. Kicsit pánikban vagyok.


Múlthéten amikor székeltem volt vér a WC-ben, most meg székrekedésem van és semmi nem szünteti meg. Vettem végbélbe nyomható hashajtót, ittam rengeteg melegvizet, ettem szilvalekvárt stb de semmi 5 napja. Nagyon félek a vizsgálattól és ha tehetném magánba mennék altatással de az iszonyú drága. :(



2023. okt. 21. 20:18
 1/2 anonim ***** válasza:
76%
végbéltükrözést tb alapon is altatásban, de minimum bóditásban végzik
2023. okt. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
A kolonoszkópia nem végbéltükrözés, hanem vastagbéltükrözés. Egy végbéltükrözés pár perc, ahhoz nem nagyon altatnak el. Először neked csak az kéne. Az egészet átnézni alapvetően elég 10 évvel korábban mint ahogy az őseid betegek lettek.
2023. okt. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!