Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi értelme az ügyeleti rendsze...

Mi értelme az ügyeleti rendszernek vidéken, ha az orvosok szinte mindig azt mondják, hogy mentőt hívjunk, ne őket?

Figyelt kérdés

Családban, rokonságban, ismerősöknél többször előfordult, hogy a kiérkező orvos leordította, beszólogatott az őt hívóknak, hogy soha nem őt kell hívni, hanem a mentőket.


Ez megyétől, országrésztől függetlenül többször előfordult.


Akkor miért kell fenntartani az ügyeleteket ( [link] ha nem jók semmire?


2023. okt. 28. 09:28
 1/5 A kérdező kommentje:
A kiérkező mentők viszont mindig profin és megértően, kedvesen viszonyulnak a beteghez.
2023. okt. 28. 09:29
 2/5 anonim ***** válasza:
32%

Már nincs is ügyelet. Mostantól majd a mentősöktől kapja meg az ember, hogy ezért minek telefonál?


Mellesleg az esetek magy százalékában nem sürgős a dolog csak az emberek fejében baj van.

2023. okt. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

„Mellesleg az esetek magy százalékában nem sürgős a dolog csak az emberek fejében baj van.”


Nem olyan esetekre gondolok, hogy jaj, 37,1-et mértem, jöjjön ki az egész kórház...



(Az orvosok/nővérek nagyon szeretik mondogatni, hogy nem sürgős, nem sürgős, a beteg pedig szenvedjen évekig, mire megműtik – 1989 előtt két hétnél tovább nem kellett várnia senkinek semmilyen műtétre, sok nővértől pedig meg is ***ölhetnek a betegek, akár a kórházban is.)

2023. okt. 28. 09:53
 4/5 anonim ***** válasza:
71%

Nem sürgős, ha 1 hete fáj a lábad, nem sürgős ha 1 hónapja fáj a hasad. Nem sürgős az sem, ha nem jutottál be mri-re ezért majd a sürgi beküld (nem fog) ezek mind-mind nem azok. Többségében pedig ilyenekért hívnak mentőt.

24 órás műszak alatt tudod, hány olyan eset van, ami tényleg sürgős? Maximum 3.

2023. okt. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Semmi!


Én tavaly áprilisban mentem sürgősségi osztályra godollore mivel nagyon fájt a hasam, és fel voltam puffadva.


Fiatal Orvos belenyult a végbelembe, megtapogatta a hasamat és azt mondta bélelzáródásom van. Kaptam fenékbe fajdalomcsillapitot, görcsoldót injekciokent.


Azonnal kórház mentovel. Ott hasműtét kiderült hogy vékonybélben férgek voltak és azok miatt nem továbbított a bélsár és majdnem kilyukadt a belem.


Két hétig kórház, szerencsére az orvos megmentette az életem és a sebész is.

2023. okt. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!