Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kicsit duci vagyok, a háziorvo...

Kicsit duci vagyok, a háziorvosom ötezerért felírta a Ozempic injekciót amitől tudok fogyni. Kiváltottam 12 ezerért. amikor elolvastam a használati utasítást, meglepődtem, mert cukorbetegeknek javasolt injekcióról olvastam. Mit tegyek most?

Figyelt kérdés
Ez az injekció cukorbetegeknek javasolt injekció, ami némi étvágytalanságot is okozhat, amitől a beteg fogyásában is segíthet. A házi orvosom azt mondja nyugodtan használjam, mert fogok fogyni ettől az injekciótól, de ezt rendszeresen kell adagolnom magamnak. és kérdeztem mennyiért írja fel havi adagomat, azt mondja amennyiért az előzőt írtam fel.Akkor ez az injekció havi adagja nekem 17 ezerbe kerül. Ha valóban fogynék 20 kg ot akkor van értelme, de ezt a súlycsökkenést mennyi idő alatt érném el. Erre szeretnék választ kapni, valamint arra, hogy ez valóban cukorbetegek részére alkalmazható injekció?
nov. 5. 11:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Elég felelőtlen háziorvosod van.
nov. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
64%
De bakker egyrészt nem értem ezért hogy kérhet pénzt, másrészt 17ezerből havi szinten el tudsz menni edzeni is.
nov. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

Ááááááááááááá!!!! JÓ!!!!


Ugye te vagy a doki, és itt reklámozod, hogy pénzért írsz receptet? Ügyes!


Vágod, hogy a NAV, rendőrség, szolgálatok is olvassák a Gyakorit, az ISIS eset óta pláne?

nov. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%

Nem az Ozempictől fogysz, hanem hogy csökkenti az étvágyadat és ezért kevesebbet zabálsz. Gyógyszer nélkül is menne, ha lenne akaratod.

Egyébként igen, cukorbetegeknek van. Mellékhatása annyi, mint bármely más gyógyszernek. Pajzsmirigy és hasnyálmirigy gyulladást okozhat.

nov. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Amit az előző mondott plusz ha abbahagyod minden visszajön. Ha akarod, hogy maradjon akkor életed végéig szedned kell
nov. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
a helyedben sürgősen lecserélném ezt a háziorvos.t felelőtlen, sőt veszélyes ilyeneket beadni magdnk ha nem vagy beteg és akár elő is idézheti. neked felvilágosítást kellett voln djon az energiáról, kaóriáról, szükségletről, sprotról, tápanyagokról. ennyi pénzből kijön minimum egy havi edzőtermi bérlet vagy egy korlátlan uszodabérlet. heti 3 edzés sokkal többet használna és még egészségesebb is lenne. a helyedben feljelenteném ezt az orvost
nov. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Eredetileg tényleg cukorbetegség kezelésére találták ki, de ugyanez a hatóanyag más néven (Wegovy) fogyás segítésére is adható. Pajzsmirigy problémád nem lesz tőle, hasnyálmirigy gyulladást elvileg talán okozhat, de gyakorlatban nem fog.

Szakmai hibát nem vétett az orvosod, etikai kérdésekbe meg most ne menjünk bele.

Nem igazán lehet előrejelezni, hogy mennyi idő alatt fogsz fogyni. Ha abbahagyod, akkor lehet, hogy vissza fogsz hízni, hacsak nem használod ki a kisebb testsúlyodat arra, hogy többet mozogj, a kezelés drágaságát meg motivációként arra, hogy kevesebbet és értelmesebben egyél.

nov. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat: A 3- as válaszadónak nem értem mire alapozhatja a válaszát. Én Budapesti lakos vagyok, miért gond az ha valaki őszintén tesz fel kérdést itt? Miért hozza ide a rendőrséget, meg a NAV ot? Jó hogy nem a hadsereget is beveti egy kérdezőre. Milyen egy faragatlan fáter ez a figura!
nov. 5. 20:48
 9/10 anonim ***** válasza:
33%
Nem! Ha nem vagy cukorbeteg, akkor ne használd, egyrészt mivel akkor pont ettől leszel az rendszeres használat után, hiszen szétb@ssza a hasnyálmirigyedet és abbahagyni se fogod tudni mert egyrészt rögtön visszajönnek a kilók, másrészt meg onnantól csak ezzel fogsz tudni élni "rendesen" a fentiek miatt.
nov. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
0%
Nem kell annyit enni! De hogy Pesten sem találod meg a módját annak hogy normálisan élj az elég vérlázító!
nov. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!