Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ozempic 0,25 mg oldatos...

Ozempic 0,25 mg oldatos injekció mennyire árthat annak, aki cukorbeteg, de nagyon nem akarna fogyni?

Figyelt kérdés

2-es típusú cukorbeteg vagyok (42 éves férfi). Mindig is nagyon vékony voltam (apám, a nagyapám is ilyen volt), jelenleg a 175 centis magasságomhoz 65 kg vagyok.


Nincsenek meg a cukorbetegség "klasszikus" tünetei, de a laboreredmények rendszerint egyre rosszabbodó értékeket mutatnak. Xigduo nevű gyógyszert szedek, de nem segít, az orvos ma felírt/előírta az Ozempicet, amiről semmi jót nem olvastam. Egyrészt borzasztó rosszulléteket okozhat, de ez számomra a kisebb baj. A nagyobb baj, hogy fogyást eredményezhet. Ha még ebből a kis súlyomból is veszítek, az nagyon-nagyon gáz lenne. Tudjátok, ez az a készítmény, ami miatt megy a balhé, mert hiány van belőle amiatt, hogy sokan éppen fogyásra használják, akár nem cukorbetegként is.


Nem akarok okoskodni, az orvos ért hozzá. Ti bevállalnátok ezt a kezelést, vagy azt mondanátok, nem kell ez az injekció, lesz, ami lesz.



2023. jún. 28. 18:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha vékony vagy és oralis antidiabetikumok mellett szar a cukrod, nem lehet, hogy LADA-d van (azaz késői egyes típusú cukorbetegséged)?

C-peptidet néztek?

2023. jún. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat.

Évek óta járok ugyanahhoz a szakorvoshoz, és a laboreredmények alapján (amelyben a C-peptidet is nézik) azt mondja az orvos, hogy nem 1-es típusú, mert van inzulintermelés. Igaz, nem sok.

2023. jún. 29. 04:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát annyiban nem hagynám, ha szar a cukor, az biztos, mert nem akarnám a szövődményeket. Normálisan kajálsz, ahogy kell?

Kérdezd meg a dokit van-e még bármi más lehetőség az ozempicen kívül. Ha nincs, akkor meg próbáld meg, nem mindenki fogy tőle.

2023. jún. 29. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat.


Az az igazság, hogy van még mit javítani az étrendemen. Pontosabban: mindennap szigorúbban kellene vennem.

2023. jún. 29. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!