Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mikor kell háziorvoshoz menni...

Mikor kell háziorvoshoz menni igazolás kérése esetén?

Figyelt kérdés
Az utóbbi napokban elég sza*ul voltam, megfazásos tünetek. Amennyiben igazolalást szeretnék a munkahelyemre a haziorvostól, akkor el kell mennem egyszer mikor beteg vagyok, hogy lássa tényleg az vagyok, vagy elég csak a végefelé már mikor gyógyulóban vagyok, és úgy is kiadja?
nov. 6. 14:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell irnia betegallomanyban legkesobb aznap. Tehat valamilyen formaban tudatni kell vele. Azt orvosa valogatja hogy eleg e egy telefon vsgy be kell menni
nov. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát az elején kellett volna, nem a végén, mert nem igazolást ad, mint a suliba, hanem kiír betegállományba,amit te aznap be is jelentesz a munkahelyeden.

Bár ezek szerint nem sűrűn jársz,talán "elnézi", egyébként utólag is meg tudja csinálni.

nov. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Még sosem voltam.
nov. 6. 15:57
 4/5 A kérdező kommentje:
Azt olvastam valahol 5 napra visszamenőleg tudja kiadni
nov. 6. 15:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Első nap, amikor annyira rosszul érzed magad, hogy nem tudsz bemenni fel kell hívni és megkérdezni, bemenj-e vagy mi a teendő. A covid óta nálunk pl. sima influenza/nátha esetén nem kell bemenni, elmondod a tüneteid, amúgy is hallja a telefonban, hogy dáthás vagy, köhögsz, krágogsz stb., tüneteket tudod otthon is csillapítani, és pihenni kell, vírusra gyógyszer nem kell és tök fölöslegesen ülnél ott 1 órát és fertőznétek egymást körbe a többi beteggel. Megmondja mikor menj az igazolásért (pl. szerdán hívod, akkor megmondja hogy maradj otthon, kúráld magad, ha hétfőn már jól vagy akkor menj be meló után/előtt és ad igazolást szerda-csüt-péntekről). Ha pár nap alatt nem javul vagy jelentős romlás van, akkor be kell menni. Hívd fel, mondd meg, hogy nem tudtad mi a teendő, hacsak nem bunkó akkor kiállítja utólag.
nov. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!