Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Meddig élhet a mai korban egy...

Meddig élhet a mai korban egy ember orvosi ellátás nélkül?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy az adott illető egészségesen táplálkozik, rendszeresen sportol, de szinte egyáltalán nem találkozik orvossal, semmiféle gyógyszert nem szed. Egyedül betegséggel (fertőzés) fordul orvoshoz és csak az antibiotikumot (ha írnak) hajlandó beszedni, de akkor azt utasítás szerint az utolsó szemig.

Vérképéről semmiféle infó nincs évtizedek óta, civilizációs betegségek (magas vérnyomás, diabétesz) tekintetében semmilyen ellenőrzésen, kivizsgáláson nem volt. Anyai ágon minden rokona II. típusú cukorbeteg.



dec. 21. 17:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Tovább mint " orvosi ellátással"
dec. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, Viszont érzem, hogy baj van a vérnyomásommal. Hogyan tudom házi módszerekkel csökkenteni vagy növelni? (nem tudom magas-e vagy alacsony)

Ha orvoshoz mennék, gondolom még rosszabb lenne a helyzet.

dec. 21. 17:35
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Írtad, hogy voltak cukorbetegek is.

Engem csak jogsi újításkor szokott látni orvos. Nem volt senki cukros a családban. No meg sorozáskor is látott.

55 vagyok és azt tervezem, hogy apámhoz hasonlóan én sem látok orvost soha. Ő 90 évet élt meg. A nagyapám 98-at, és se nyugdíja, se TB-je és egyéb ellátása sem volt és orvos csak sorozáskor látta.

A titok a kiegyensúlyozott élet.

dec. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én belefáradtam a harcba az orvossal, így már jogsi helyett vonatozom meg buszozom.
dec. 21. 17:38
 5/9 anonim ***** válasza:

2.

Fagyöngy

dec. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Vérnyomásmérővel nézd meg.
dec. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egy vérnyomásméréshez még nem kell orvos... Nem ismersz valakit, akinek van mérője és kölcsön tudná adni? Egyébként a magas vérnyomás és a cukorbetegség is tipikusan "csendes" betegségek, tehát tünete már csak akkor lesz, ha szövődményei vannak. Szerintem ne várd meg. A cukorbetegségnek vakság, infarktus, amputáció lehet a vége. Ezek nagyon nem vidám dolgok.
dec. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha megfelelő életmódja van, mozog, tornázik, jókat zabizik, a hü...ket kerüli, és mégis vannak bármilyen tünetei, sokáig élhet, ha csak végső esetben keres fel orvost. És akkor is csak meghallgatja, nem hisz el kapásból mindent nekik, a dokiknak.
dec. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha egészséges vagy, a végelgyengülésig. Ha valami olyan betegséged van, amire ténylegesen kezelés kell, mert anélkül csak súlyosbodik, végül megöl, akkor addig, amíg a betegség engedi. Egy cukorbeteg elhúzza valameddig, egy magas vérnyomásos is, míg ki nem alakul a szívelégtelenség vagy egy stroke. Ha meg te úgyis mindent jobban tudsz, valóban felesleges az orvos. Szerezz egy vérnyomásmérőt és egy vérmnyomásnaplót, méregesd, kövesd, és ha azt látod, hogy az életviteledtől függetlenül magasak az értékek, várd békésen a szövődményeket, vagy menj mégis orvoshoz. Amúgy az orvos sem feltétlenül kezd gyógyszerrel, ha azt látja, hogy egy beteg hajlandó az életmódján változtatni. Mára elég alap, hogy tanácsolják a mozgást, egészséges táplálkozást, amire viszont sokan nem hajlandóak
dec. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!