Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » FESS műtétről tudtok nekem...

FESS műtétről tudtok nekem tanácsot adni?

Figyelt kérdés
Sziasztok, a fül-orr gégész ma közölte velem, hogy valószínűleg FESS műtétre lesz szükségem, és beutalt a kórházba. Eléggé meg vagyok ijedve. Szeretném megkérdezni olyanoktól, akin már végeztek ilyen műtétet, hogy nektek ambuláns műtét volt, vagy bent kellett aludni? Altatásban vagy helyi érzéstelenítésben csinálták?(Tudom, hogy mindkét eset előfordulhat.)A műtét közben illetve után nagy fájdalmaitok voltak? Sokáig kellett tamponnal az orrban mászkálni?
jan. 14. 12:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Nyáron lesz két éve, hogy volt endoszkópos orrpolip eltávolításom. Először úgy volt, hogy altatásos lesz, de a CT alapján az orvos végül a helyi érzéstelenítés mellett döntött. Először úgy volt, hogy egy napos sebészet lesz, de végül egy éjszakát maradnom kellett. Erre előre felhívta a figyelmemet, így készültem. A műtét alatt semmi fájdalmat nem éreztem, csak azt, hogy ez-az folyik a torkomon. Nem láttam semmit, mert le voltam takarva. Meztelenre se kellett vetkőzni, alsónadrág maradhatott a műtős ing alatt. Nálam nagyon jó fej volt az orvos és a műtősök is, egy kisebb standup-ot lenyomtak. Én két tampont kaptam, az egy kicsit kellemetlen volt, de kaptam rá fájdalomcsillapítót, így éjjel valamennyit tudtam is aludni. A tamponok kb. egy napig voltak bent. Amikor kivette az orvos, na az volt a legrosszabb nekem. Dőlt utána a vér az orromból. De utána egyből megszűnt minden kellemetlen érzés. A műtétet követő nap hazaengedtek, de másnap vissza kellett menni kontrollra. Majd egy hét múlva, egy hónap múlva, fél év múlva. Most már évente járok. Összességében nem volt gáz, kb. mint egy fogtömés, bőven kibírható, nem kell félni. Az orvosok, műtősök és az ápolónők nagyon rendesek voltak.
jan. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ettől ilyen szép, daliásak leszünk?
jan. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!