Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Orrsövényferdülés műtétről mi...

Orrsövényferdülés műtétről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Orrsövényferdülésem van, de nem nagyon durva, kapok tőle általában levegőt, de pl. sportolás után már elég nehézkessé válik a légzés. Azon gondolkodom, hogy megműttetem, de érdekelne, hogy mennyire biztonságos, 'rutin' műtétről van-e szó? Illetve magán klinikára kellene-e menni, vagy nyugodt szívvel elmehetek az állami kórházba is vele?

2022. febr. 12. 22:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon durva orrsövény ferdülésem volt, egyáltalán nem kaptam tőle levegőt. 8 éve műtöttek, állami kórházban. Hihetetlen mértékű életminőség javulást tapasztaltam. Örülök, hogy megcsináltattam a műtétet. Egy napos kórházi bentlétet igémyelt. A műtét reggelén bementem, reggel megműtöttek (altatásban). Ébredés után két órán át kaptam infúziót, utána felkelhettem. Semmi különöset nem éreztem. Egy kis tompa fejfájást. Mivel nem ehettem a műtét előtt és nem ihattam, kb.attól lehetett. Semmi rendkívüli, nem úgy, mint frontoknál, mikor tényleg fáj. 3 nap után vissza kellett menni, hogy kivegyék a tampont az orrból, abból semmit nem éreztem. Utána azt hiszem két hét múlva volt varratszedés, szintén semmit nem éreztem. Kerülni kellett 6 hétig az emelést, hajolást. Ennyi. Semmit nem éreztem, csak azt, hogy végre kapok levegőt. Rutin műtét, semmi extra.
2022. febr. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ez megnyugtatott.
2022. febr. 14. 07:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!